با خرید دوره های تاپ زبان 15درصد مبلغ دوره به کیف پولتان اضافه خواهد شد.
0

چندین راه موثر برای بهبود واژگان و تقویت لغت

چندین راه موثر برای بهبود واژگان و تقویت لغت

وقتی آموزش و یادگیری زبان جدیدی را آغاز می کنید دوست دارید هرچه زودتر توانایی صحبت کردن را به آن زبان بیابید برای این هدف شما نیاز به دانستن لغات جدید و کاربردی در این زمینه دارید پس بهتر است فوت و فن تقویت لغت زبان مورد نظرتان را بدانید، فنونی که برای یادگیری لغات هر نوع زبان خارجی می توانید استفاده کنید چراکه این روش های به ظاهر ساده همان راه و روش هایی هستند که اکثر افراد در این مسیر پیش گرفته اند.

داستان خواندن برای یادگیری و تقویت لغت

والدین و کودکان می توانند از خواندن داستان های کودکانه برای بهبود دایره لغات خود استفاده کنند. کلمات استفاده شده در بسیاری از کتاب های کودکان اغلب ساده و قابل فهم هستند، بنابراین والدین می توانند تنها با خواندن داستان های شبانه، دایره لغات خود را نیز افزایش دهند.

تقویت لغت با تماشای فیلم

تماشای فیلم با موضوع مرتبط با کتابی که می خوانید فقط لذتبخش نیست، بلکه به تقویت واژگان نیز کمک می کند و همچنین تماشای فیلمی که دوست دارید منجر به درک عمیق لغات می شود. خواندن و دیدن فیلم و کتاب با یک موضوع واحد حائز اهمیت می باشد و این کار باعث کدگذاری دوگانه نیز می شود، وقتی شما چیزی را می خوانید و سپس آن را بر روی صفحه نمایش می بینید و در پایان بهتر بخاطر می آورید.

۷ کتاب فوق‌العاده برای یادگیری لغات زبان انگلیسی
پیشنهاد مطلب

از تبلت خود استفاده کنید

از تبلت خود استفاده کنید
از تبلت خود استفاده کنید

دفعه بعد که مشغول خواندن کتابی بودید، اگر با کلمه ای مواجه شدید که معنی آن را نمی دانستید، کلمه را هایلایت کرده و در دیکشنری جستجو کنید.

خواندن مجلات برای تقویت لغت

اگر می خواهید واژگان تان را بهبود ببخشید، فقط مجله را ورق نزنید، واقعا آن را بخوانید. فقط به دیدن محصولات و تصاویر مجلات اکتفا نکنید، به مقالات و کپشن تصاویر هم توجه کنید. طبق مطالعات بنیاد پژوهشی جانسون اوکانر، مجلاتی با موضوعات ورزشی، دکوراسیون داخلی و یا سلامت سرشار از لغاتی است که تابحال به ذهنتان خطور نکرده که در محاوره از آنها استفاده کنید.

حتما تلفظ کلمات را چک کنید

بسیاری از مردم کلمات کلیدی را بخاطر نمی آورند، مگر این که در گفتگو از آنها استفاده کنند. اما اگر لغتی را بشنوید و بنظرتان تلفظ جالبی داشته باشد، از تلفظ لغت آگاه می شوید و شروع به استفاده از آن می کنید.

تکنیک های مهم و کاربردی برای تقویت لغت
تکنیک های مهم و کاربردی برای تقویت لغت

از خانه بیرون بروید و در محیط های اجتماعی شرکت کنید

رفتن به مکان های جدید و تجربه های جدید، راه های بی نظیری جهت ساختن دانش های جدید است. از موزه بازدید کنید و یا هیجان تجربه و زندگی در مکانی دیگر را تجربه کنید.

به یک گروه کتابخانه‌ای مرتبط با زبان‌تان بپیوندید

گروه های کتابخانه‌ای بهترین روش جهت یادگیری لغات جدید است. این طور گروه ها نه تنها به شما برای کشف و خواندن کتاب های جدید کمک می کند، بلکه راه خوبی برای اختصاص زمان کافی جهت مطالعه روزانه می باشد.

4000 لغت انگلیسی که باید بدانید!
پیشنهاد مطلب

بخوانید بخوانید و باز هم بخوانید

سعی کنید هر روز کمی زمان برای مطالعه کنار بگذارید. مطالعه منظم به کارکرد شناختی کمک می کند چراکه مغز بطور منظم درحال یادگیری است.

منبع: نمناک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *