0

9 دلیل چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم در سال 2022

تاپ زبان: تاحالا دقت کردین هرجایی میرین نوشته باید انگلیسی بلد باشید؟ برای استخدام هر شغلی نوشته تسلط به زبان انگلیسی. برای کار با گوشی باید انگلیسی بلد باشید. برای جستجو در گوگل، برای  اطلاع از آخرین اخبار تکنولوژی و هر کار دیگه‌ای باید زبان بلد باشید. شاید اصلا با خودتان بگویید چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟ در این مقاله قصد داریم با ذکر 9 دلیل به این سوال خیلی مهم پاسخ دهیم.

مقدمه

هیچکس نمی تواند منکر آن شود که این روزها با چیزی یا کاری سروکار داشته باشد و انگلیسی لازم نباشد. از سرچ در گوگل گرفته تا کار کردن با گوشی موبایل و تبلت تا اکثر مشاغلی که اکنون تسلط به زبان انگلیسی الزامی نباشد. حتما می دانید که انگلیسی زبان غالب دنیا می باشد و بیش از 380 میلیون نفر زبان اصلی شان انگلیسی است. افراد با زبان انگلیسی خوب نسبت به کسانی که مهارت های انگلیسی ضعیفی دارند برتری های جدی دارند و این مزایا با گذشت زمان بیشتر می شوند.

اگر انگلیسی شما ضعیف است، بهتر است همین الان شروع به بهبود زبان خود کنید! ما در سایت تاپ زبان یک متاپکیج (پکیج ماورایی) برای آموزش زبان انگلیسی در خانه آماده کردیم که خیلی راحت و در هر سطحی از زبان که هستین، در هر سن و سالی که هستین و در هر جا و مکانی که هستین میتونید زبان یاد بگیرید و همانند یک بومی مادرزاد انگلیسی صحبت کنید.

در ادامه 9 مزیت مهم یادگیری زبان انگلیسی را برایتان شرح خواهیم داد تا بیشتر به وخامت اوضاع پی ببرید!!🤩🤩

1. درآمد بیشتری خواهید داشت

7 دلیل چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم در سال 2022
1. درآمد بیشتری خواهید داشت

اگر انگلیسی شما خوب باشد، برای فرصت های شغلی بیشتر و دستمزد بالاتر واجد شرایط هستید. اگر به هر سایت کاریابی مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که بیشتر مشاغل به تسلط خوب به زبان انگلیسی نیاز دارند. فرصت ها برابر است، اما افرادی که انگلیسی خوبی دارند بیشتر از کسانی که انگلیسی ضعیفی دارند، درآمد و شغل دارند.

طبق گفته سایت مرجع Englishlearners.com، متوسط درآمد افرادی که می‌توانند به 4 زبان یا بیشتر صحبت کنند، حدود 11000 دلار در سال بیشتر از افرادی است که فقط به یک زبان صحبت می‌کنند. دلیل این امر آن است که افرادی مسلط به زبان‌های بیشتر می‌توانند طیف وسیع تری از مشاغل را پیدا کنند. اگر شما نیز به آینده شغلی خود اهمیت می‌دهید توصیه می‌شود شروع به یادگیری زبان‌های جدید به ویژه زبان انگلیسی کنید. 

حتی اگر به دنبال شغل نیستید، تسلط خوب به زبان انگلیسی همچنان از نظر مالی برای شما مفید است. به عنوان مثال، اگر شما یک فریلنسر هستید که می توانید به خوبی انگلیسی بنویسید، می توانید خدمات خود را از طریق سایت های فریلنسری بین المللی مانند Fiverr یا Upwork و سایت های داخلی مانند پونیشا سفارش متن بگیرید و در ازای مبلغی انجام دهید. به این ترتیب مخاطبان بیشتری را جذب می کنید، کار بیشتری دریافت می کنید و درآمد بیشتری کسب می کنید!

یک مثال دیگر برای کسب درآمد، آموزش زبان انگلیسی در سایت هایی مثل ZabanVideo.com، آپارات یا یوتیوب است. فقط کافیست مطالبی که بلدین را بصورت ویدیو ضبط کنید و در این سایت‌ها منتشر کنید. هر چی بازديد کننده بیشتری داشته باشید درآمد بیشتری خواهید داشت.

2. گزینه های شغلی بیشتر

دانش خوب زبان انگلیسی فرصت های شغلی جدیدی را برای شما ایجاد می کند. با مهارت های مناسب انگلیسی، ممکن است بتوانید معلم خصوصی زبان انگلیسی، راهنمای تور یا مترجم شوید. شما می توانید یکی از این مشاغل را در کنار شغل اصلی تان انتخاب کنید، یا می توانید آن را راه اصلی کسب درآمد خود قرار دهید.

حتی لازم نیست انگلیسی شما عالی باشد تا شما را برای این مشاغل واجد شرایط کند. گاهی اوقات داشتن مهارت های انگلیسی کمی بالاتر از حد متوسط ​​کافی است. اگر میزان تسلط شما چندان عالی نیست، می توانید انگلیسی را به کودکان آموزش دهید و از این راه کسب درآمد کنید. حتی اگر انگلیسی را با لهجه صحبت می کنید، باز هم می توانید راهنمای تور باشید. فقط باید مطمئن شوید که انگلیسی شما بالاتر از حد متوسط ​​است.

3. دسترسی به علم و دانش روز دنیا

3. دسترسی به علم و دانش روز دنیا
3. دسترسی به علم و دانش روز دنیا

مزیت سوم برای پاسخ به سوال چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟ خیلی واضح و آشکار است. علم روز دنیا به زبان انگلیسی است. امروزه می توانید تقریبا در مورد هر چیزی اطلاعات پیدا کنید. کتاب ها، مقالات، فیلم ها، برنامه های صوتی، دوره های آنلاین و پادکست ها در مورد هر موضوعی که فکرش را بکنید، وجود دارد.

اما نکته اینجاست؛ بیشتر اطلاعات به زبان انگلیسی است. بنابراین اگر قادر به خواندن یا گوش دادن به زبان انگلیسی نیستید، فقط به مقدار محدودی از اطلاعات دسترسی دارید. بطور مثال فکر کنید شما یک برنامه نویس کامپیوتر هستی. اگر جایی به مشکل برخورد کنید منابع خیلی اندکی برای پیدا کرده راه حل وجود دارد که به زبان فارسی باشند. اما اگر به جای آن به زبان انگلیسی جستجو کنید، کار بسیار ساده تر می شود زیرا اطلاعات زیادی به زبان انگلیسی وجود دارد.

4. ارتباط با افراد سایر کشورها

اگر به یادگیری زبان انگلیسی ادامه دهید، برای شما ارتباط برقرار کردن با مردم سراسر جهان راحت تر می‌شود. می‌توانید روابط اجتماعی یا آنلاین خود را گسترش دهید، دوستان یا فالوور‌های جدید و بیشتر پیدا کنید. برای کسانی که به کسب و کار‌های آنلاین مشغولند مثلا یوتیوبر‌ها، گیمر‌ها و یا کسانی که در شبکه‌های اجتماعی، کسب درآمد می‌کنند برقراری ارتباط با افراد بیشتر، بسیار مفید خواهد بود زیرا که موجب افزایش بازدید و شمار مخاطبان می‌شود. این گونه افراد می توانند علاوه بر زبان مادری خود به زبان انگلیسی نیز تولید محتوا کنند و مخاطبان بیشتری از سراسر جهان داشته باشند.

همچنین تسلط به زبان انگلیسی می تواند در موقعیت های مختلف به کمک شما بیاید. این یک مثال شخصی است: یک بار حساب PayPal من به دلایلی به حالت تعلیق درآمد، بنابراین نتوانستم پولم را برداشت کنم. من سعی کردم از طریق ایمیل با آنها تماس بگیرم اما پاسخی دریافت نکردم. اما از آنجایی که می توانستم انگلیسی صحبت کنم، با پشتیبانی مشتری (واقع در سنگاپور) تماس گرفتم و وضعیت را توضیح دادم. مشکل خیلی زود حل شد. متأسفانه، بسیاری از مردم با این خدمات راحت نیستند زیرا نمی توانند به خوبی به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند.

5. مسافرت

چرا زبان انگلیسی را یاد بگیریم - تاپ زبان
5. مسافرت – چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم

آیا از بازدید از شهرهای جدید خارجی لذت می برید؟ آیا شغل شما شامل سفر به خارج از کشور است؟ اگر چنین است، یادگیری زبان انگلیسی سفر شما را بسیار آسان تر می کند.

انگلیسی رایج ترین زبان در جهان است. این زبان محبوب ترین زبان دوم است. اکثر مردم ترجیح می دهند بعد از زبان مادری خود انگلیسی را یاد بگیرند. در بسیاری از کشورها، یک درس اجباری در مدرسه است.

این بدان معناست که وقتی در خارج از کشور هستید، احتمال بیشتری وجود دارد که فردی را بیابید که انگلیسی می داند تا کسی که چینی ماندارین یا اسپانیایی می داند. همانطور که از نقشه زیر می بینید، جمعیت انگلیسی زبان در سرتاسر جهان گسترش بیشتری دارد، در حالی که جمعیت های صحبت کننده سایر زبان ها معمولا به یک کشور یا قاره محدود می شوند.

این باعث می شود انگلیسی مفیدترین زبان برای یادگیری باشد. اگر مکالمه انگلیسی شما خوب است، می توانید بدون نگرانی در مورد موانع زبانی به خارج از کشور سفر کنید. شما می توانید بدون استفاده از زبان اشاره یا برنامه های ترجمه، با اطمینان با خارجی ها ارتباط برقرار کنید.

حتما بخوانید: معرفی و دانلود 10 پکیج برتر آموزش زبان انگلیسی در منزل

6. از کتاب‌ها، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی به زبان انگلیسی لذت ببرید

فرهنگ های انگلیسی زبان آثار خلاقانه بسیاری را در اشکال مختلف مانند کتاب، فیلم و برنامه های تلویزیونی تولید کرده‌اند و می کنند. اگر درک خوبی از زبان انگلیسی دارید، می‌توانید از این خلاقیت‌ها به زبان اصلی آنها یعنی انگلیسی لذت ببرید. اکنون ممکن است با خود فکر کنید، چرا وقتی می توانم از نسخه های ترجمه شده لذت ببرم، چرا باید زبان اصلی را تماشا کنم؟

متاسفانه آثار ترجمه شده دو مشکل دارند.

6.1 در دسترس بودن

متأسفانه، بسیاری از آثار خلاقانه به یک زبان خارجی، به ویژه آنهایی که محبوبیت کمتری دارند، نسخه ترجمه شده شان در دسترس نیست. اما اگر انگلیسی را خوب بلد باشید، می توانید مستقیما سراغ نسخه اصلی آن بروید. خوب است که بتوانید از برنامه‌ها به شکل اصلی آنها لذت ببرید. مثلا خیلی جذاب است که هری پاتر را به زبان اصلی بخوانید و یا پادکست های آن را که اتفاقا در سایت زبان ویدیو منتشر می شوند گوش دهید.

این کتاب‌های صوتی اکثرا به زبان فارسی در دسترس نیستند. اگر گوش دادن به زبان انگلیسی تان ضعیف باشد، نمی توانید از آنها لذت ببرید.

6.2 از دست دادن معنی

هیچ دو زبانی برابر نیستند. وقتی چیزی به زبان دیگری ترجمه می‌شود، مهم نیست که مترجم چقدر خوب باشد، برخی از معانی از بین می‌روند. گاهی اوقات این به دلیل ترجمه ضعیف است. گاهی اوقات به دلیل تفاوت های خاصی بین این دو زبان یا به دلیل برخی ویژگی های منحصر به فرد در زبان انگلیسی است.

به عنوان مثال، این جوک های بازی با کلمات را در نظر بگیرید:

Q: How do you count cows?
A: With a cowculator.

Q: Why did the school kids eat their homework?
A: Because their teacher told them it was a piece of cake.

Q: What do you call a bee that can’t make up its mind?
A: A maybe.

I have a few jokes about unemployed people, but none of them work.

ترجمه این جوک ها غیرممکن است. برای فهم و درک این لطیفه‌ها باید آنها را به زبان انگلیسی بخوانید!

7. سلامتی ذهن

7 دلیل چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم در سال 2022

این ممکن است نادیده گرفته ترین مزیت یادگیری زبان انگلیسی باشد. درست مانند اینکه بدن شما برای تناسب اندام به ورزش نیاز دارد، مغز شما نیز برای تیز و سالم ماندن به ورزش ذهنی نیاز دارد. بر اساس بسیاری از مطالعات تحقیقاتی، یادگیری زبان انگلیسی (یا هر زبان دیگری) مزایای زیادی برای ظرفیت ذهنی شما دارد.

در اینجا چند مثال آوردیم:

  • افرادی که به دو یا چند زبان صحبت می کنند نسبت به افرادی که به یک زبان صحبت می کنند دیرتر علائم بیماری آلزایمر را نشان می دهند.
  • نوزادانی که در خانه‌های دوزبانه بزرگ می‌شوند، بهتر با تغییرات محیطی سازگار می‌شوند.
  • دوزبانه ها در جابجایی بین دو کار بهتر از تک زبانه ها هستند (به لطف تمرین جابجایی بین دو زبان).
  • احتمال بهبودی در افراد دوزبانه از سکته مغزی بیشتر از افراد تک زبانه است. (سکته مغزی مرگ سلول های مغزی است که در اثر کمبود جریان خون در مغز ایجاد می شود.)

شواهد واضح است: دوزبانه بودن در طول زندگی مفید است، از نوزادی تا بزرگسالی تا پیری. مهم نیست چند سال دارید، مغز شما از چالش و تحریک یادگیری زبان انگلیسی سود زیادی خواهد برد.

8. ورود به دنیای متاورس

8. ورود به دنیای متاورس - چرا باید انگلیسی یاد بگیریم
8. ورود به دنیای متاورس – چرا باید انگلیسی یاد بگیریم

این روزها همه غول های تکنولوژی دنیا بدنبال ورود به دنیا متاورس یا همان فراجهان هستند. شیوه ارتباطات، شیوه یادگیری علوم مختلف و هر چیزی که فکرش را بکنید بزودی تغییر خواهد کرد. برای ورود به این دنیای ماورایی شما نیاز دارید انگلیسی را بخوبی درک کنید. زیرا هر اطلاعاتی که در مورد متاورس در حال حاضر وجود دارد به زبان انگلیسی است و مطالب اندکی به زبان فارسی در دسترس می باشد.

9. فراهم شدن امکان مهاجرت و زندگی در کشورهای انگلیسی زبان

یکی از شروط پذیرش مهاجرت در بسیاری از کشورها تسلط بر زبان انگلیسی است. پس افرادی که قصد مهاجرت برای زندگی، کار یا تحصیل به کشورهای خارجی را دارند باید ابتدا زبان انگلیسی را یاد بگیرند. بسیاری از کشورها برای اعطای ویزای اقامت بین المللی شما نیاز به آزمون زبان دارند. بنابراین در صورتی که آینده خود را در گرو سفر یا مهاجرت به کشورهای خارجی می‌بینید بهتر است از همین الان به فکر تقویت پایه زبان انگلیسی خود باشید. 

نتیجه گیری اینکه چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم

امروزه ارتباط افراد از نقاط مختلف جهان با یکدیگر رایج است و اغلب، زبانی که استفاده می کنند انگلیسی است. اگرچه چین در مسیر شکست دادن ایالات متحده و تبدیل شدن به قدرتمندترین کشور جهان است، ولی یادگیری زبان انگلیسی از یادگیری چینی ماندارین یا هر زبان دیگری سودمندتر است. این به این دلیل است که زبان انگلیسی در بسیاری از جنبه های زندگی ما ریشه دوانده است. خیلی دیر است که زبان دیگری جایگزین آن شود.

اگر فارسی صحبت می کنید، فقط می توانید با مردم ایران و افغانستان ارتباط برقرار کنید. اما اگر انگلیسی صحبت کنید، می توانید با چینی ها، کره ای ها، برزیلی ها و غیره ارتباط برقرار کنید. بنابراین اگر فکر می کنید زبان انگلیسی شما نیاز به بهبود دارد، منتظر چه چیزی هستید؟ شروع به بهبود زبان انگلیسی خود کنید تا بتوانید از بسیاری از مزایای اجتماعی، مالی و سبک زندگی بهره مند شوید.

راستی میدونید در چه سطحی از زبان انگلیسی هستید؟ و یا باید از چه سطحی شروع به یادگیری کنید؟ اگر اطلاعاتی در مورد سطوح مختلف آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته ندارید حتما مقاله آن را در بلاگ تاپ زبان مطالعه کنید.

ما در وبسایت تاپ زبان متاپک آموزش زبان انگلیسی در خانه را برایتان فراهم کردیم که یک فلش 64 گیگابایت شامل هزاران فایل آموزشی است که در هر لحظه و مکان می توانید زبان خود را تقویت کنید و یک زندگی بهتر را تجربه کنید. برای آشنایی با متاپک روی دکمه زیر کلیک کنید.

متاپک تاپ زبان

engfluent

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه کاربران
  • اهورا 21 ژانویه 2022

    من خیلی دوست دارم فیلم ها رو به زبان اصلی ببینم و دوبله نبینم
    واقعا کی میشد زبانم خوب بشه و دیگه فیلم ها رو بدون دوبله نگاه می کردم

ارسال دیدگاه