0

7 روش موثر آموزش انگلیسی به کودکان در خانه

7 روش موثر آموزش انگلیسی به کودکان در خانه

در کشورهایی که زبان انگلیسی، زبان اول نیست، والدین دوست دارند انگلیسی را در سنین پایه به فرزندان خود بیاموزند تا آنها بتوانند در آینده بهتر با فرهنگ های دیگر ارتباط برقرار کنند و برای اهداف شغلی، تحصیلی، مسافرت و غیره از آن بهره مند شوند.

شاید شما هم همین هدف را برای فرزند خود در نظر گرفته اید اما نمی‌دانید چطور و از کجا شروع کنید. در این مقاله از تاپ زبان در مورد ۷ روش موثر آموزش انگلیسی به کودکان در منزل صحبت خواهیم کرد که با استفاده از آنها می توانید بهتر به این هدف خود برسید.

چرا کودکان باید در سنین پایه انگلیسی یاد بگیرند؟

اگر از شما بپرسیم که چگونه زبان مادری خود را یاد گرفتید، پاسخ شما چه خواهد بود؟ ساده است – چون شما از زمانیکه یک کودک بودید با آن صحبت کردید. یادگیری زبان انگلیسی نیز به همین شکل است و اگر در سنین پایه شروع شود قطعا نتیجه بهتری در آینده مشاهده خواهد شد.

مزیت های آموزش انگلیسی در سنین پایه چیست؟

  • آنها را بیشتر درگیر یادگیری می کند
  • به صحبت کردن به زبان انگلیسی عادت می کنند
  • یادگیری زبان خارجی مزیت هایی  مانند انعطاف‌پذیری ذهن، افزایش خلاقیت، افزایش قدرت حافظه، تفکر انتقادی بهتر و مهارت‌های حل مساله را در کودکان بیشتر می کند
  • دسترسی بهتر به اطلاعات موجود در اینترنت
  • موفقیت های علمی بالاتر
  • آشنایی با فرهنگ های مختلف دنیا
آموزش زبان آلمانی با یادگیری مثال های کاربردی در دنیای واقعی
پیشنهاد مطلب

روش های آموزش انگلیسی به بچه‌ها در خانه

روش های آموزش انگلیسی به بچه‌ها در خانه
روش های آموزش انگلیسی به بچه‌ها در خانه

در نگاه اول آموزش زبان به کودکان می‌تواند کمی مشکل باشد چون شما نمی‌توانید از شیوه های مرسوم یادگیری استفاده کنید، یعنی شما نمی‌توانید آنها را در یک مکان بنشانید و قوانین دستور زبان یا گرامر را از روی کتاب‌های درسی آموزش دهید. این روش برای آنها بسیار خسته ‌کننده خواهد بود و ممکن است باعث فراری شدنشان از زبان شود که هیچکس این اتفاق رو دوست ندارد.

از اینرو، آنها باید با روش‌های منحصربه فرد، تعاملی و جذاب درگیر یادگیری شوند که ما در ادامه این مقاله 7 روش موثر آموزش انگلیسی در خانه را برای شما بیان خواهیم کرد.

1. برنامه ریزی منظم داشته باشید

بهترین راه یادگیری این است که هر روز تمرین کنید در نتیجه بهتر است یک برنامه منظم روزانه را در نظر بگیرید. زمان خاصی را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید. جلسات کوتاه حدود پانزده تا بیست دقیقه ای برای بچه های کم سن و سال کافی است چون آنها مدت کوتاهی می توانند بر روی موضوعی تمرکز داشته باشند. همچنین در نظر داشته باشید که جلسات منظم و کوتاه بهتر از جلسات نامنظم و طولانی است.

2. با آنها بازی کنید

بازی با کودکان برای آموزش زبان
بازی با کودکان برای آموزش زبان

کودکان زمانی که سرگرم بازی هستند بهتر یاد می‌گیرند. بنابراین، درگیر کردن آنها در بازی‌های آموزشی بهترین راه برای آموزش زبان انگلیسی است. از بازی هایی مانند پیدا کردن اسامی حیوانات و اشیا با تصویر و پازل کلمات می توانید برای اینکار استفاده کنید.

آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل با روش‌های خلاقانه
پیشنهاد مطلب

3. آنها را با role play درگیر کنید

role play یعنی اینکه یک مکالمه را با هم کار کنید و یا بجای شخصیت های کارتونی باهم حرف بزنید و دیالوگ های آنها را تکرار کنید. سعی کنید از کارتون هایی که بچه ها دوست دارند و شخصیت های آنها را می شناسند استفاده کنید.

4. نمایش کتاب‌های مصور

4. نمایش کتاب‌های مصور
4. نمایش کتاب‌های مصور برای آموزش انگلیسی به خردسالان

کودکان کتاب‌های مصور رنگی را خیلی دوست دارند. از آنها برای آموزش الفبا، نام حیوانات، میوه‌ها، سبزیجات و غیره استفاده کنید. با اشاره به تصویر شروع کنید و به آنها بگویید که آن چیست، سپس از او بپرسید کدام است و در نهایت به آنها اجازه دهید که تصویر را خودشان انتخاب کنند. برای مثال، به عکس یک سگ اشاره کنید و به آنها بگویید که این یک سگ است. زمانیکه شروع به شناسایی سگ می‌کنند، از آنها بپرسید «سگ کجاست؟» و بگذارید به شما نشان دهند.

5. آموزش انگلیسی با آهنگ

آهنگ های ساده انگلیسی که بصورت کارتنی و تصویری هستند را برای فرزندتان تهیه کنید و برایش پخش کنید. اینکار بسیار مفید خواهد بود حتی اگر نتوانند شعر را حفظ و تکرار کنند ولی مفهوم تصاویر و آهنگ را درک خواهند کرد و به مرور به تقویت زبان شان کمک خواهد کرد.

6. استفاده از داستان

استفاده از داستان برای آموزش زبان به خردسالان
استفاده از داستان برای آموزش زبان به خردسالان

خواندن داستان‌های کوتاه برای بچه ها یک روش موثر برای آموزش زبان انگلیسی است. این کار به آنها کمک می‌کند تا مهارت شنیداری و درک متن شان تقویت شود.

آموزش الفبای انگلیسی به کودکان

7. استفاده از موقعیت های مختلف روزمره

قرار گرفتن در شرایط مختلف روزمره و فعالیت‌های روتین یادگیری زبان را آسان‌تر می‌کند. این امر به کودکان کمک می‌کند تا به صحبت کردن به انگلیسی عادت کنند. بنابراین، همیشه کودک خود را تشویق کنید که با شما به زبان انگلیسی صحبت کند و آنها را از ابتدا به تفکر در مورد مسایل و اتفاقات اطراف خود به زبان انگلیسی عادت دهید. شما می‌توانید این کار را بصورت زیر انجام دهید:

10 انیمیشن برتر آموزش زبان انگلیسی کودکان + لینک دانلود مستقیم
پیشنهاد مطلب

صحبت کردن درباره فعالیتی که در آن لحظه در حال انجام آن هستند.

فرض کنید که کودک در حال پوشیدن لباس است، با آنها در مورد لباس‌ها صحبت کنید، از آنها بخواهید که توضیح دهند چطور آن را می‌پوشند یا چه رنگی هستند.

صحبت درمورد وسایل مختلف

در مورد وسایل داخل خانه، وسایل آشپزخانه، وسایل الکتریکی و غیره بحث کنید تا دامنه لغت شان را بهبود ببخشید.

سخن پایانی

سعی کنید در سنین پایین انگلیسی را به فرزندتان آموزش دهید، چون هر چقدر سن آنها بیشتر شود این فرایند کمی دشوارتر خواهد شد. بسیاری از افراد بزرگسال هنگامی که به زبان انگلیسی حرف می‌زنند، از خودشان مطمئن نیستند و این مساله می تواند براحتی با استفاده از روش های بالا در سنین پایه برطرف شود و در آینده آنها می توانند خیلی خوب همانند یک فرد بومی انگلیسی صحبت کنند. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید که هر کودک با سرعت متفاوتی یاد می‌گیرد پس اگر کودک شما کمی دیرتر آموزش ها را یاد می گیرد اصلا نگران نباشید، صبور باشید و عجله نکنید.

امیدواریم این نکات به شما کمک کند تا به کودکان تان در خانه انگلیسی آموزش دهید. همچنین می توانید از دوره های آموزشی تاپ زبان که بصورت کارتون های جذاب و در قالب موضوعات مختلف هستند برای اینکار استفاده کنید.

برای مشاهده نمونه دوره های آموزشی انگلیسی به کودکان کلیک کنید

منبع با کمی تغییر

لطفا امتیاز دهید
ارسال دیدگاه