0

10 سخنرانی برتر TED Talks سال 2022

با شروع سال میلادی جدید لیست برترین ویدیوهای TED Talks که در سال 2022 جزو پربازدیدترین سخنرانی های تد بوده اند منتشر شد. در این مطلب قصد برترین ویدیوهای TED در سال 2022 را به شما معرفی کنیم.

تماشای ویدیوهای تد جدا از بحث علمی و یا انگیزشی آنها، در تقویت مهارت های مختلف زبان انگلیسی ما می تواند بسیار مفید باشند. به همین دلیل ما در تاپ زبان چند دوره بسیار کامل از سخنرانی های مختلف TED را منتشر کردیم که می توانید از این لینک آنها را دانلود کنید.

1. چطور ذهنیت «والا» می‌تواند باعث شکوفایی استعداد شود؟

 

شماره 1 پربازدیدترین سخنرانی تد در سال 2022 می رسد به آقای «Cordae» خواننده هیپ هاپ 25 ساله اهل کشور آمریکا که بیش از 3 میلیون نفر سخنرانی او را در سایت تد تماشا کرده اند. موضوع این سخنرانی بیشتر انگیزشی است و «کوردی» در مورد سرگذشت خود و رسیدن به موفقیت صحبت می کند. این ویدیو را با زیرنویس فارسی در قسمت بالا تماشا کنید.

توضیحات ویدیو

نیازمند ساخت و به‌جاگذاشتن میراث چیست؟ «کوردی»، هنرمند هیپ‌هاپ تعریف می‌کند که چطور از یک بچه دبیرستانی میکستیپ‌ساز به یک ستارۀ موسیقی و نامزد جایزۀ گرمی تبدیل شده که ذهنیت «والا» به او در تحقق آرزوهایش کمک می‌کند.

 

2. چگونه خود واقعی‌مان را کشف کنیم؟

 

سخنرانی خانم «Bevy Smith» با موضوع «چگونه خود واقعی‌مان را کشف کنیم؟» توسط بیش از 3 میلیون و 200 هزار نفر مشاهده شده است و از این حیث رتبه دوم لیست برترین ویدیوهای TED 2022 را به خود اختصاص می دهد. این ویدیو هنوز به فارسی ترجمه نشده است.

توضیحات ویدیو

بیوی اسمیت، ملکه فرهنگ پاپ، در یک سخنرانی مملو از حکمت خشم آلود، درس‌های سختی را در مورد اصالت، اعتماد به نفس، موفقیت بالغانه به اشتراک می‌گذارد و اینکه چرا، اگر این کار را انجام دهید، «زندگی بعداً بزرگ‌تر می‌شود».

10 انیمیشن برتر آموزش زبان انگلیسی کودکان + لینک دانلود مستقیم
پیشنهاد مطلب

 

3. چرا خوش‌گذرانی راز زندگی سالم‌تر است؟

 

رتبه سوم برترین ویدیوهای تد در سال 2022 به خانم «Catherine Price» برای سخنرانی «چرا خوش‌گذرانی راز زندگی سالم‌تر است؟» می رسد. این ویدیو را بیش از 2 میلیون 900 هزار نفر تاکنون تماشا کرده اند. در قسمت بالا می توانید این ویدیو را با زیرنویس فارسی تماشا کنید.

توضیحات ویدیو

آیا دوز روزانه خوش گذرانی خودتان را دارید؟ کاترین پرایس، روزنامه‌نگار علمی می‌گوید این نه تنها لذت‌بخش است، بلکه برای سلامتی و شادی شما نیز ضروری است. او تعریف جدیدی از خوش گذراندن ارائه می‌کند، چیزی که او آن را «خوش گذرانی واقعی» می‌نامد و راه‌های ساده و مبتنی بر شواهد را به اشتراک می‌گذارد تا بازیگوشی، جریان و ارتباط را در زندگی روزمره شما بگنجاند.

 

4. ما می‌توانیم کووید-۱۹را آخرین همه گیری جهانی کنیم.

 

بیل گیتس در سال 2022 یکبار دیگر در برنامه TED حاضر شد و سخنرانی با موضوع «ما می‌توانیم کووید-۱۹را آخرین همه گیری جهانی کنیم» را انجام داد که بیش از 2 میلیون و 855 هزار بار توسط مردم تماشا شده است.

توضیحات ویدیو

ساختن یک آینده بدون همه گیری آسان نخواهد بود، اما بیل گیتس معتقد است که ما ابزارها و راهکارهایی داریم تا این را ممکن کنیم که فقط باید آنها را تأمین کنیم. در این گفتگوی آینده نگر، او یک GERM را پیشنهاد می کند که شیوع احتمالی را تشخیص داده و مانع از همه گیری آنها شود. گیتس با سرمایه گذاری در نظارت بر بیماری، تحقیق و توسعه و همچنین بهبود سیستم‌های بهداشتی، معتقد است که می‌توانیم «دنیایی را ایجاد کنیم که همه شانس زندگی سالم و پربار را داشته باشند — زندگی عاری از ترس از کووید – ۱۹ بعدی.»

 

5. «یک صندلی پشت میز» راه حلی برای برابری جنسیتی نیست

 

ویدیوی خانم «Lilly Singh» با موضوع «یک صندلی پشت میز راه حلی برای برابری جنسیتی نیست» رتبه پنجم محبوب ترین ویدیوهای تد در سال 2022 را با آمار بازدید 2 میلیون 326 هزار نفر به خود اختصاص داده است.

6. چگونه موانع را از بین ببریم و محدودیت ها را نپذیریم

 

خانم «Candace Parker» بسکتبالیست آمریکایی با سخنرانی «چگونه موانع را از بین ببریم و محدودیت ها را نپذیریم» توانسته رتبه ششم این لیست را به خود اختصاص دهد. این ویدیو توسط 2 میلیون و 249 هزار نفر مشاهده شده است.

آموزش کامل گرامر زمان حال ساده زبان انگلیسی
پیشنهاد مطلب

توضیحات ویدیو

کندیس پارکر چه کاری نمی تواند انجام دهد؟ پارکر که دو بار قهرمان NCAA، دو بار برنده مدال طلای المپیک و دو بار قهرمان WNBA است، می‌داند که برای رویاهای شما چه چیزی لازم است. در این سخنرانی الهام‌بخش، او چیزهایی را که در طول دورانی که برای پذیرش محدودیت‌ها صرف کرده است، یاد گرفته است – و اینکه چگونه دخترش بهترین درس را به او آموخته، به اشتراک می‌گذارد. او می‌گوید: «شکستن حصار به این معناست که در مسیر خود نمانید و چیزی نباشید که دنیا از شما انتظار دارد. «این سخنرانی در مورد عدم پذیرش محدودیت ها است.» (این متن توسط وبسایت آبادیس به فارسی برگردانده شده است.)

 

7. چگونه پزشکی mRNA جهان را تغییر خواهد داد

 

سخنرانی «چگونه پزشکی mRNA جهان را تغییر خواهد داد» که توسط خانم «Melissa J. Moore» در سال 2022 انجام شده است توسط 2 میلیون و 180 هزار نفر تماشا شده است.

توضیحات ویدیو

راز پشت پزشکی که از RNA پیام رسان (یا mRNA) استفاده می کند این است که به بدن ما می آموزد که چگونه به تنهایی با بیماری ها مبارزه کند. این منجر به درمان های پیشگامانه برای COVID-19 و به طور بالقوه روی سرطان، آنفولانزا و سایر بیماری ها می شود.

هزاران سال است که بشریت را شکار کرده اند. ملیسا جی مور، محقق RNA – مدیر ارشد علمی مدرنا و یکی از افرادی که مسئول ایجاد و استقرار سریع واکسن کووید-19 خود هستند – ما را تا سطح مولکولی پایین می‌آورد و کشف می‌کند که چگونه mRNA به حفظ پروتئین‌های بدن ما کمک می‌کند. سلامتی، پیشگیری از بیماری و اصلاح خطاهای کد ژنتیکی ما. مور می گوید: «ما وارد دوره کاملاً جدیدی از پزشکی شده ایم.»

 

8. چرا رهبران بزرگ طنز را جدی می گیرند؟

 

در این ویدیو خانم Jennifer Aaker و Naomi Bagdonas در مورد اینکه «چرا رهبران بزرگ طنز را جدی می گیرند» صحبت می کنند که توسط بیش از 2 میلیون و 133 هزار نفر تماشا شده است.

توضیحات ویدیو

این باور اشتباه در دنیای کار امروزی وجود دارد که رهبران باید همیشه جدی باشند تا جدی گرفته شوند. اما این تحقیق داستان متفاوتی را بیان می کند. جنیفر آکر، دانشمند رفتارشناسی و نائومی باگدوناس، استراتژیست شرکتی، بر اساس دوره ای که در دانشکده تحصیلات تکمیلی کسب و کار استنفورد تدریس می کنند، به قدرت شگفت انگیز شوخ طبعی می پردازند: چرا این یک سلاح مخفی برای ایجاد پیوندها، قدرت، خلاقیت و انعطاف پذیری است.

مجموعه Dave و Ava - آموزش موزیکال انگلیسی به کودکان
پیشنهاد مطلب

 

9. شما نمی‌دانید واقعا خودِ آینده‌تان چه می‌خواهد

 

نهمین ویدیوی محبوب تد 2022 سخنرانی آقای «Shankar Vedantam» با موضوع «شما نمی‌دانید واقعا خودِ آینده‌تان چه می‌خواهد» است که توسط 1 میلیون 876 هزار نفر تماشا شده است. این ویدیو دارای زیرنویس فارسی است.

توضیحات ویدیو

روزنامه‌نگار شانکار وندانتام می‌گوید: «شما دائماً در حال تبدیل شدن به یک فرد جدید هستید.» در یک سخنرانی پر از داستان‌سرایی زیبا، او تأثیر عمیق چیزی را توضیح می‌دهد که او آن را «توهم تداوم» می‌نامد – این باور که خود آینده‌ی ما در این زمینه سهیم خواهد بود. عقاید، دیدگاه‌ها و امیدهای مشابه با خودِ کنونی ما – و نشان می‌دهد که چگونه می‌توانیم فعالانه‌تر افرادی را بسازیم که باید به آن‌ها تبدیل شویم.

 

10. فواید عوضی نبودن در حق خودتان

 

10مین ویدیوی لیست پربازدیدترین سخنرانی های TED 2022 به سخنرانی «فواید عوضی نبودن در حق خودتان» از آقای «Dan Harris» با 1 میلیون 654 هزار بازدید می رسد.

توضیحات ویدیو

پس از بیش از دو سال فعالیت به عنوان مجری در شبکه خبری ای‌بی‌سی، یک حمله پانیک روی آنتن زنده، زندگی دن هریس را در مسیر جدیدی قرار داد. او خود را وقف مدیتیشن کرد و برای برخی حتی به یک پیشوا تبدیل شد.

اما سپس یک نظرسنجی محرمانه از خانواده، دوستان و همکارانش بازخوردهایی بی‌رحمانه را به او نشان داد. او هنوز به نوعی عوضی بود. او در یک سخنرانی خردمندانه و طنزآمیز، تلاش چندساله‌اش برای بهبود روابطش با همه (با شروع از خودش) را تعریف می‌کند و پشتوانه علمی مدیتیشن عشق و مهربانی را توضیح می‌دهد و این که چطور می‌تواند تاب‌آوری‌تان را افزایش دهد، منتقد درونی‌تان را ساکت کند و به سادگی، شما را به آدم دلپذیرتری برای اطرافیانتان تبدیل کند.

خوب به پایان لیست 10 ویدیوی برتر و محبوب TED در سال 2022 رسیدیم. امیدواریم که این مطلب برای همه زبان آموزان و مخاطبان تاپ زبان مفید فایده قرار گرفته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه