0

آموزش زبان انگلیسی از صفر | 10 نکته مهم برای یادگیری سریعتر

آموزش زبان انگلیسی از صفر | 10 نکته مهم برای یادگیری سریعتر

تاپ زبان: در هر کار و موضوعی شروع یادگیری برای هر کسی مطمینا سخت است. مسلط شدن کامل به زبان انگلیسی نیز می تواند کاری دلهره آور به نظر برسد. با اینحال، مانند هر سفری دشوارترین بخش، اغلب برداشتن اولین قدم است. در این نوشته در ابتدا چند نکته در رابطه با شروع آموزش زبان انگلیسی از صفر و سپس چند نکته ضروری و مهم برای یادگیری سریعتر زبان به شما معرفی خواهیم کرد که مطمینا از دانستن آنها پشیمان نخواهید شد. پس با قدرت همراه ما باشید.

مهمترین کارها برای آموزش زبان انگلیسی از صفر

همانطور که گفتیم اغلب شروع مناسب یک کار انگیزه زیادی در فرد ایجاد می کند تا ادامه مسیر را طی کند. در ادامه 6 نکته بسیار ضروری برای شروع یادگیری زبان جدید را ذکر خواهیم کرد که با دانستن آنها می توانید قدم اول را محکم بردارید.

1. انتخاب درست منبع یادگیری

اولین گام برای یادگیری یک زبان جدید انتخاب منبع مناسب است. برای انتخاب منبع مناسب باید اول کمی با خودتان فکر کنید و ببینید با کدام روش یادگیری راحت هستید. مثلا از بین روش های زیر با کدام شیوه برای آموزش زبان راحت هستید و بهتر یاد می گیرید:

  • گوش دادن به یک پادکست صوتی
  • مطالعه یک کتاب
  • تماشای یک دوره ویدیویی
  • شرکت در یک کلاس آموزشی

پس از انتخاب شیوه یادگیری بدنبال بهترین منابع آن شیوه بگردید و یادگیری را شروع کنید. اگر این مرحله را بدرستی انجام دهید نیمی از راه را رفته‌اید. پس دقیق کار کنید و حتما از کسانیکه تجربه دارند پرس و جو کنید.

2. با الفبا شروع کنید

لازمه ورود به یک زبان جدید دانستن الفبای آن زبان است. حروف الفبای زبان انگلیسی 26 حرف دارد که به دو صورت حروف بزرگ و کوچک نوشته می شوند. در ویدیوی زیر تلفظ الفبای انگلیسی را بصورت صحیح یاد خواهید گرفت.

با تماشای ویدیوی بالا کاملا با تلفظ صحیح حروف آشنا خواهید شد.

3. در مسیر آموزش زبان انگلیسی از صفر مثال زیاد بزنید

موقع یادگیری واژگان فقط لیستی از کلمات را حفظ نکنید. حتما لغات جدید را با ذکر مثال به خاطر بسپارید. اگر از فلش کارت استفاده می کنید، روی هر کارت یک جمله کامل بنویسید تا بدانید چگونه از کلمات در متن استفاده کنید. مثال ها را تا حد امکان با یک داستان خنده دار، به یاد ماندنی کنید یا از چیزی مرتبط با زندگی خود استفاده کنید. این کار سبب می‌شود لغات برای مدت های طولانی و یا حتی برای همیشه در ذهن شما باقی بمانند.

یادگیری با روش لایتنر هم بشدت می تواند در حفظ لغت و سپردن به حافظه بلندمدت موثر باشد.

4. در هنگام آموزش انگلیسی، گوش کنید تا یاد بگیرید

هنگام گوش دادن به رادیو، اخبار یا فیلم های انگلیسی، به آنچه می شنوید بسیار توجه کنید. حتی اگر کاملا متوجه نمی شوید ایرادی ندارد، چند بار گوش دهید. سپس سعی کنید جملات را تکرار کنید. بهترین مثال برای این موضوع تماشای فیلم های زبان اصلی است. فیلم ها را یکبار با زیرنویس انگلیسی و یکبار بدون زیرنویس تماشا کنید و ببینید آیا آنچه را که متوجه شده‌اید درست است یا نه. این کار باعث می شود گوش شما به مکالمات انگلیسی عادت کند و مهارت لیسنینگ تان تقویت شود.

ما قبلا در مقاله آموزش زبان انگلیسی با فیلم و سریال در مورد این روش یک راهنمای کامل را منتشر کردیم که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

5. در ابتدای کار زیاد به خود سخت نگیرید

در مراحل ابتدایی کار اگر مکالمات را بخوبی متوجه نمی شوید اصلا نگران نباشید. یادگیری زبان نیازمند تمرین و تکرار مستمر است و در اصل یک مهارت است. پس با اعتماد به نفس جلو بروید و از تپق هایی که در مکالمات می زنید یا عباراتی که متوجه نمی شوید، نگران نباشید.

6. از سایت های مرجع آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید

در آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد، استفاده از سایت های مرجع آموزشی را جدی بگیرید. سایت هایی مانند سایت britishcouncil ،cambridgeenglish از سایت های مرجع آموزش زبان انگلیسی هستند که می توانید استفاده کنید. ما در سایت تاپ زبان بروزترین و کامل ترین مقالات آموزش زبان انگلیسی را برایتان منتشر می کنیم و اگر در ابتدای راه هستید به مطالعه مقالات انگلیسی زبان توصیه نمی کنیم و بهتر است مقالات فارسی را بخوانید. در تاپ زبان مجموعه ای متنوع از پادکست ها، مقالات، کتاب ها و پکیج های آموزشی برای علاقه مندان گرداوری شده‌اند که می توانید از آنها بهره‌مند شوید.

در مقاله‌ای جداگانه به بررسی بهترین سایت های آموزش انگلیسی خواهیم پرداخت.

خوب تا اینجای مطلب با 6 توصیه و روش برای یادگیری زبان انگیسی از صفر آشنا شدیم. در ادامه 10 نکته برای یادگیری سریعتر و آموزش زبان انگلیسی در خانه معرفی خواهیم کرد که با انجام آنها می توانید راه صد ساله را یک شبه که نه ولی چند ماهه طی کنید.

10 نکته مهم برای یادگیری سریعتر زبان انگلیسی

10 نکته مهم برای یادگیری سریعتر زبان انگلیسی
10 نکته مهم برای یادگیری سریعتر زبان انگلیسی

اگر این 10 نکته را به خوبی انجام دهید هم در هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد و هم در زمان خود. پس با دقت به این 10 نکته توجه کنید و در مسیر یادگیری خود از آنها استفاده کنید.

1. هر چیزی دم دستان رسید مطالعه کنید

شاید با خودتان بگویید که این نکته مخالف توصیه اول همین مقاله است. اما اینطور نیست. در واقع این کار در کنار انتخاب منابع مناسب قرار می گیرد و هیچ مغایرتی با آن ندارد. داستان های کوتاه، روزنامه‌ها، وب سایت های انگلیسی زبان، ایمیل ها، شبکه های اجتماعی، نوشته روی جعبه های خوراکی؛ اگر به زبان انگلیسی هستند، آنها را بخوانید. چرا؟ خوب، این محتواها مملو از واژگان جدید، و همچنین تعداد نسبتا زیادی از کلماتی هستند که قبلا یاد گرفته‌اید.

این کار به شما کمک می کند تا مهارت های واژگان و درک متن خود را به سرعت تقویت کنید. همانطور که دوباره واژگان آموخته شده را می بینید، نمونه های جدیدی را در آن متن مشاهده خواهید کرد. بنابراین باعث تقویت این کلمات در ذهن شما می شود.

از سوی دیگر، یادگیری کلمات و عبارات جدید برای ساخت یک دامنه واژگان خوب و قوی ضروری است. به ویژه در یک زبان مانند انگلیسی با کلی کلمات بسیار ضروری!

2. لغات جدید را یادداشت کنید

لغات جدید را یادداشت کنید - تاپ زبان
آموزش زبان انگلیسی از صفر – لغات جدید را یادداشت کنید

زمانیکه یک لغت را در قالب یک فیلم مورد علاقه و یا یک کتاب دوست داشتنی می خوانید و یاد می گیرید، اغلب به سختی آن را فراموش می کنید. یکی از واجب ترین کارها برای یادگیری زبان داشتن یک دفترچه یادداشت و یا استفاده از ابزاری مانند Evernote روی گوشی است. هر زمان که کلمه یا عبارت جدیدی را می شنوید یا می خوانید، آن را در یک متن بنویسید: یعنی در یک جمله و با ذکر معنای آن. این باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود، زیرا دیگر به آن کلمه باز نمی‌گردید و از خود نمی‌پرسید: «معنی آن کلمه / عبارت چه بود؟»

عبارات جدیدی را که متوجه نمی شوید در دیکشنری های مرجع مانند آکسفورد یا لانگمن جستجو و یادداشت کنید. دیکشنری آریان پور نیز برای ترجمه فارسی لغات انگلیسی بسیار معتبر می باشد.

در آینده بهترین دیکشنری های انگلیسی برای ترجمه به فارسی را به شما معرفی خواهیم کرد.

3. انگلیسی صحبت کردن با افراد دیگر

این روش برای تمرین و رفع اشکال بسیار عالیه! سعی کنید جملات روزمره و درخواست های خود را از دیگران به زبان انگلیسی بیان کنید. البته در هر جایی از این روش شاید نشود استفاده کرد اما می توانید با کسانیکه زبان بلد هستند و یا متوجه می شوند به انگلیسی صحبت کنید. به لطف پیشرفت های گسترده تکنولوژی در سال های اخیر براحتی می توانید با فردی از هر نقطه دنیا ارتباط برقرار کنید. مثلا می توانید در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک یا اینستاگرام با افرادی که زبان شان انگلیسی است ارتباط بگیرید و با آنها گپ بزنید.

4. در کنار گوینده محبوب خود باشید

فردی را انتخاب کنید که صدایش را دوست دارید و صدای ضبط شده ای از صحبت کردن او پیدا کنید. بهتر است شخص مورد نظر شما یک مجری، گوینده رادیو و تلویزیون یا هر فرد دیگری باشد که در رسانه ها زیاد صحبت می کند. هربار که صدای این شخص را گوش می دهید چند جمله را در صدای ضبط شده وی انتخاب کنید و تمرین کنید. جملات را دقیقاً همانطور که گفته شده اند بازگو کنید. توصیه می‌شود به صدای هر هجا و درنگ و تاکید کلمات توجه کنید. افرادی که در مسیر آموزش زبان انگلیسی از صفر هستند اینگونه تمرین‌هایی را انجام می‌دهند رشد خیلی سریعتر و بهتری نسبت به بقیه افراد خواهند داشت.

5. با توریست‌ها انگلیسی صحبت کنید

خیلی از شهرهای کشورمان مقصد توریست‌های اروپایی و انگلیسی زبان است. از این فرصت برای تقویت زبان انگلیسی خود استفاده کنید. با آنها هم صحبت شوید و در مورد فرهنگ شهرتان صحبت کنید. از تپق زدن به هیچ وجه نترسید. فقط شروع کنید به صحبت آنها نیز به شما کمک می‌کنند تا بتوانید با هم گفتگو داشته باشید.

6. رسانه‌ها را دنبال کنید

سعی کنید در مورد موضوعات مورد علاقه خود، اخبار و مقالات، ویدیو یا پادکست و هر چیز دیگری که در اینترنت یافت می‌شود را به زبان انگلیسی بصورت روزانه بخوانید و تماشا کنید. این کار را حتما بصورت روزانه انجام دهید تا ذهنتان درگیر یادگیری زبان شود.

7. سوال زیاد بپرسید

از سوال پرسیدن هراسی نداشته باشید. با شروع یادگیری زبان کوهی از سوالات در ذهن شما شکل می‌گیرد. اگر معلم زبان دارید حتما در پایان هر جلسه سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ آنها را یادداشت کنید. اگر به تنهایی و خودآموز در حال یادگیری هستید نیز اصلا نگران نباشید. در گوگل سوالات خود را جستجو کنید و پاسخ آنها را در سایت های مختلف پیدا کنید. بعد از مدتی با انجام این کار به وضوح متوجه خواهید شد چقدر پیشرفت داشته‌اید و قطعا حس خوبی خواهید داشت.

این محتوا در حال بروزرسانی است//

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه
تخفیف 10 درصدی
تخفیف 15 درصدی متاپک
دوره رایگان
تخفیف 20 درصدی
تخفیف 10000 تومانی (خرید بالای 40 هزار)
تخفیف 40 درصدی (خرید بالای 200 هزار)
تخفیف 60 درصدی
تخفیف ویژه 30 هزاری (خرید بالای 100 هزار)
اینجا بدشانس نداریم!!

ایمیلت رو وارد کن و یکی از جایزه ها رو ببر

با هر ایمیل فقط یکبار میتونی شانست رو امتحان کنی!