0

5 راه جالب برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

آموزش لغات کتاب ۵۰۴ واژه تصویری - واژه identity

تاپ زبان: وقتی زبان انگلیسی رو به شکل سنتی در کلاس درس آموزش ببینید، تعداد زیادی کلمه فرا می گیرید. احتمالا دستور زبانتون عالی خواهد شد، تست و تمرین ها رو مثل آب خوردن حل می کنید اما موقع مکالمه کم میارید. حفظ کردن کلمات خوبه اما به درد یک مکالمه باحال و جذاب نمیخوره. اگه احساس می کنید موقع مکالمه انگلیسی کم میارید پس این مطلب رو دنبال کنید. ما اینجا چند راه حل پیشنهادی برای تقویت مکالمه انگلیسی شما داریم.

تقویت مکالمه انگلیسی با چند تمرین ساده

تقویت مکالمه انگلیسی کار ترسناک و سختی نیست، کمی تمرین و تغییر در روش صحبت کردن به راحتی مکالمه شما رو تقویت میکنه. اولین مرحله اعتماد به نفس شماست. خودتون رو قبول داشته باشید و شروع کنید به صحبت کردن، حتی دانش کم و کلمات محدود هم میتونن یک مکالمه رو بسازن. در مرحله بعد کار های زیر رو انجام بدید تا به نتیجه برسید.

اجازه ندید مکالمه تون بمیره!

تا حالا شده حس کنید که دوست دارید با یک نفر طولانی تر مکالمه کنید اما ندونید در ادامه چی باید بگید؟ اگر ندونیم چه طوری یک مکالمه انگلیسی رو ادامه بدیم, در اصطلاح اون مکالمه می میره! اکثر ما می ترسیم که دچار همین اشتباه بشیم. وقتی با مخاطبی هم کلام می شیم و مکالمه می کنیم، ممکنه حرف کم بیاریم و همیشه نمی تونیم به مخاطب تکیه کنیم تا مکالمه جلو بره. این کار برای اونها خسته کننده ست و ممکنه دیگه دوست نداشته باشند با ما صحبت کنند.

۸ روش آموزش زبان انگلیسی در منزل【100% تضمینی】
پیشنهاد مطلب

برای داشتن یه مکالمه لذت بخش و جذاب به یاد داشته باشید که اکثر آدمها سکوت ناشیانه بین گوینده ها رو دوست ندارند. وقتی برای مدتی سکوت جاری میشه هیچکس حس خوبی نداره. پس سعی کنید تا اجازه ندید کیفیت مکالمه سریع افت کنه. درباره علاقمندی هاتون حرف بزنید و از علاقه های طرف مقابل سوال کنید. از خاطرات و نقطه نظراتتون صحبت کنید و اجازه اظهار نظر به مخاطبتون بدید.

به خودتون مهلت فکر کردن بدید.

شاید فکر کنید باید زودتر حرفهاتون رو به سرانجام برسونید و آدم ها تحمل صبر کردن و شنیدن حرف های شما رو ندارند، اما این فکر درستی نیست. مردم ترجیح میدن حرف های صحیح و شمرده بشنون تا حرفهای عجولانه، غلط و بدون فکر!

یک راهکار مفید برای کسانی که میخوان انگلیسی صحبت کردنشون تقویت بشه این هست که همیشه یک سری جمله کوتاه حاضر وآماده تو ذهن داشته باشند تا وقتی همه ساکت میشن و فضا سنگین میشه از این جملات کوتاه استفاده کنند. این جمله ها می تونه از اصطلاحات روزمره باشه، مثلا:

  • …In the meantime
  • …Oh, come on
  • …In these days
  • …To be right/wrong about
  • …Would you mind if

وقتی از این اصطلاحات در شروع صحبت استفاده کنید ذهن شما برای جمله بندی های بیشتر آماده میشه و فرصت فکر کردن و تجزیه و تحلیل پیدا میکنه.

فقط به کلمات اکتفا نکنید، جمله هم یاد بگیرید.

وقتی یک کلمه جدید یاد می گیرید، اون رو در جمله های جدید به کار ببرید و جمله های جدیدتون رو به خاطر بسپارید. در واقع بیان کردن یک جمله درست و بدون و کم وکاست زمان بر هست. متاسفانه بیشتر مردم کلمات رو به صورت حفظی یاد میگیرند اما در مورد کاربرد اون کلمات در جمله هیچ ایده ای ندارند. حتی ممکنه فردی کلمات تخصصی زیادی بلد باشه اما موقع آزمون تعیین سطح، آزمون های بین المللی یا مکالمه با استاد اصلا نتونه از اونها استفاده کنه!

9 روش موثر برای یادگیری زبان انگلیسی
پیشنهاد مطلب

فقط این رو بدونید که نباید در مورد اشتباه بودن جمله از نظر دستوری نگران باشید. تا وقتی اشتباه نکنید یاد نمیگیرید و برای یادگیری باید شروع کنید. فرض کنید می خواهیم معنی کلمه evaluate رو یاد بگیریم.

  • To evaluate= to rate, to measure, to compare, to appraise
  • They will first send in trained nurses to evaluate the needs of the individual situation
  • The market situation is hard to evaluate

الان دیگه معنی کلمه evaluate بهتر تو ذهنتون میمونه.

هنر خوب گوش دادن در تقویت مکالمه انگلیسی

هنر خوب گوش دادن در تقویت مکالمه انگلیسی
هنر خوب گوش دادن در تقویت مکالمه انگلیسی

وقتی به یک زبان خارجی مثلا انگلیسی صحبت می کنید گاهی اونقدر تمرکزتون رو روی کلماتی که از دهانتون بیرون میاد و درست و غلط بودنشون میذارید که به کل فراموش می کنید باید به صحبتهای دیگران هم گوش کنید.

گوش دادن مهمه چرا که ممکنه از حرفهای دیگران نکاتی بیرون بیاد که دقیقا به درد ما میخوره. پس به صداها و صحبت های پیرامون خودتون توجه کنید این یکی از بهترین ترفندهای یادگیری زبان هست.

یکی از فواید گوش دادن نت برداری هست. یادداشت کردن نکات مهم با خوب گوش دادن به دست میاد و میتونه در آینده به مکالمه ما کمک کنه.

یکی دیگه از فواید خوب گوش دادن این هست که قدرت تمرکز ما رو بالا میبره. اگر این مهارت رو در خودمون بالا ببریم (علیرغم اینکه مخالفت های زیادی با این نظر وجود داره) میتونیم در حین انجام کارهای دیگه مثل ظرف شستن به فایل صوتی زبان انگلیسی یا صدایی که از تلویزیون میشنویم گوش بدیم و به مرور درک زبانمون بالا بره.

9 دلیل چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم در سال 2022
پیشنهاد مطلب

همچنین یکی دیگه از فواید گوش دادن, یاد گرفتن تلفظ درست کلمات, آکسان گذاری و تاکید درست روی کلمات, تکیه گذاری روی کلمه ها، جایگذاری صحیح فعل و فاعل و سایر اجزای جمله هست.

و حرف آخر، کار نیکو کردن از پر کردن است.

همون طور که در ابتدای مطلب اشاره شد ممکنه دانش زبانی ما بالا باشه اما این دانش و مهارت به صورت بالفعل هست که اگر ما بخواهیم به سخنران خوبی تبدیل بشیم باید این دانش رو به صورت بالقوه دربیاریم. هر چقدر بیشتر تمرین کنیم زودتر به نتیجه می رسیم.

نوشتن از تمرینات مختلفی ست که برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی وجود داره. وقتی در مورد موضوع دلخواه بنویسیم و افکار خودمون رو روی کاغذ بیاریم در نتیجه موقع صحبت کردن راحتتر خواهیم بود و کم نمیاریم.

یک تمرین دیگه انگلیسی فکر کردن هست! فرض کنید یک دوست خیالی دائمی تو ذهنتون دارید و همیشه باهاش حرف میزنید. این کار برخلاف دنیای واقعی اعتماد به نفستون رو کم نمیکنه چون هر جا احتیاج شد سراغ دیکشنری میرید و کلمه ای که فراموش کردید یا نمی دونید رو پیدا می کنید.

امیدواریم راهکارهای ذکر شده مفید واقع بشوند. و فراموش نکنید ندانستن عیب نیست، نپرسیدن عیب است. به یادگیری ادامه بدید و از اشتباه کردن نترسید!

منبع

لطفا امتیاز دهید
ارسال دیدگاه