0

8 رسانه خبری برتر برای یادگیری انگلیسی با اخبار

۷ رسانه خبری برتر برای یادگیری زبان انگلیسی با اخبار

یکی از روش های جذاب یادگیری زبان انگلیسی و آشنایی با مکالمات رسمی مشاهده اخبار انگلیسی است. شبکه های زیادی را می توانید برای یادگیری انگلیسی با اخبار پیدا کنید اما در این مقاله از تاپ زبان قصد داریم شما را با بهترین شبکه های خبری آشنا کنیم که می توانید از آنها برای تقویت مهارت های انگلیسی خود استفاده کنید.

آموزش زبان انگلیسی در خانه با متاپک تاپ زبان دیگه کار سختی نیست!

یادگیری انگلیسی با اخبار

شاید اصلا از این سوال در ذهنتان باشد که برای یادگیری زبان چرا باید اخبار نگاه کنیم؟

اخبار، ویترین دنیای واقعی اطراف ما است. پس اگر می خواهید علاوه بر یاد گرفتن اصطلاحات عامیانه، لغات، گرامر و تلفظ، با دنیای انگلیسی زبان های واقعی نیز آشنا شوید، می توانید از اخبار برای یادگیری و تمرین زبان استفاده کنید. خبر ویژگی هایی دارد که بر اساس آنها می توانیم نتیجه بگیریم که منبع بسیار مناسبی برای یادگیری زبان است:

  • خبر زبانی مستقیم و روشن دارد. داستان های خبری با در نظر گرفتن عموم مردم، اکثرا پیچیده نبوده و قابل فهم هستند.
  • اخبار داستان هایی هستند که برای مخاطبین تازگی دارند. داستان هایی نو و تازه که لحظه به لحظه به مخاطبین عرضه می شوند.
  • موضوعات خبری ( ورزشی، اقتصادی، سیاسی، هنری و …) بسیار متنوع بوده و هر سلیقه ای را پوشش می دهند.

خوب الان که جواب این سوال را گرفتید در ادامه می خواهیم به شما 8 رسانه خبری بزرگ و خیلی خوب را برای تقویت زبان انگلیسی معرفی کنیم.

1. یادگیری انگلیسی با اخبار BBC

یادگیری انگلیسی با اخبار BBC
یادگیری انگلیسی با اخبار BBC

بنگاه سخن‌پراکنی (Broadcasting) بریتانیا یا به اختصار BBC، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین سازمان سخن‌پراکنی جهان با تقریبا ۲۳۰۰۰ کارمند است. به خاطر گرفتن موضع بی‌طرف در هنگام گزارش اخبار مشهور است و اغلب خبرها قابل درک و بسیار کوتاه هستند. به علاوه، محتوای ویدئویی جالبی را هم ارائه می‌دهد که می توانید برای یادگیری از آنها استفاده کنید.

۸ روش آموزش زبان انگلیسی در منزل【100% تضمینی】
پیشنهاد مطلب

توجه: لهجه مکالمات شبکه BBC انگلیسی یریتانیایی است.

2. یادگیری انگلیسی با اخبار شبکه Sky News

این کانال خبری بریتانیایی از روی فرمت اخبار شبکه های آمریکایی الگوبرداری شده ‌است. اخبار آن با صدای بلندتر و جذابتر از شبکه هایی مانند BBC World News است اما به مباحث جنجالی و بحث‌برانگیز زیاد پرداخته نمی شود. زبان مجریان خبر اسکای نیوز قابل‌فهم است و بخاطر تنوع آنها می توانید با لهجه‌های مختلف انگلیسی بریتانیایی نیز آشنا شوید.

توجه: لهجه مکالمات شبکه Sky News انگلیسی یریتانیایی است.

3. آموزش انگلیسی با اخبار CNN

آموزش انگلیسی با اخبار CNN
آموزش انگلیسی با اخبار CNN

اگرچه این شبکه قدیمی‌ترین شبکه خبری آمریکا نیست، اما سی ان ان سنگ بنای اصلی امور جاری در سرتاسر آمریکا و سایر نقاط جهان است. CNN اولین کانال تلویزیونی بود که پخش اخبار ۲۴ ساعته را ارائه داد و گزارش های خبری بصورت متناوب پخش می شوند. بنابراین می توانید با شنیدن همان عبارات تکرار شده، زبان انگلیسی را تمرین کنید. خبرنگاران سی ان ان از کشورهای مختلفی هستند و شما می توانید با لهجه های مختلفی انگلیسی را گوش دهید و به تقویت مهارت شنیداری تان کمک کنید.

توجه: لهجه اخبار شبکه CNN انگلیسی آمریکایی است.

4. اخبار شبکه VOA

شبکه خبری Voice of America یا صدای آمریکا یکی از شبکه های ماهواره‌ای دولتی ایالات متحده آمریکا است که برای شنوندگان خارج از آمریکا پخش می‌شود و مخاطبان آن مردم آمریکا نیستند. این شبکه دارای بخشی بنام Special English است که برای مخاطبانی است که مهارت متوسط یا کمتر در درک زبان انگلیسی دارند. مجریان اخبار و سایر برنامه‌های این بخش با استفاده از واژگان و دستور زبان ساده‌تر، جملات کوتاه‌تر و بازگویی مطالب با سرعت کمتر امکان بهره‌گیری از این برنامه‌ها را برای افراد بیشتری فراهم می‌کنند.

توجه: لهجه مکالمات شبکه VOA انگلیسی آمریکایی است.

5. اخبار شبکه NBC

ان‌بی‌سی کوتاه شده شرکت پخش ملی (به انگلیسی: National Broadcasting Company) (به‌طور مخفف NBC) یک شبکه تلویزیونی و شبکه رادیویی است که در آمریکا فعالیت می‌کند. اخبار این شبکه نیز به لهجه آمریکایی است و علاقه مندان به این لهجه می توانند از خبرهای آن استفاده کنند. مجموعه فرندز یکی از معروف ترین سریال های این شبکه است که زبان آموزان در ایران برای یادگیری زبان از آن می کنند.

چهار ابزار عالی برای بهبود سطح گرامر انگلیسی
پیشنهاد مطلب

توجه: لهجه مکالمات شبکه NBC انگلیسی آمریکایی است.

6. شبکه الجزیره Al Jazeera

الجزیره (که به معنای «جزیره» در زبان عربی است) یک شبکه خبری تلویزیونی مستقر در قطر است و موضوعات متنوعی از اخبار سراسر جهان را پوشش می‌دهد. خبرنگاران آن نیز از سراسر جهان هستند و شما می توانید با لهجه های مختلف انگلیسی آشنا شوید.

توجه: لهجه مکالمات شبکه Al Jazeera مختلف است.

7. اخبار The New York Times

شاید به جرات بتوان گفت شبکه خبری مشهورتر از نیویورک تایمز در دنیا نداریم. The New York Times در سال ۱۸۵۱ تاسیس شده و بیش از یک قرن و نیم در حال ارایه اخبار آمریکا و سایر نقاط جهان بوده است. برای همه زبان آموزان انگلیسی قابل دسترسی است، اما بیشتر برای کسانیکه دایره واژگان قوی دارند مناسب‌تر است.

توجه: لهجه مکالمات شبکه The New York Times انگلیسی آمریکایی است.

8. شبکه خبر صدا و سیمای ایران

شبکع خبر صدا و سیمای کشورمان در ساعت 23 یک بخش خبری دارد که اخبار روز دنیا را به زبان انگلیسی پخش می کند. تماشای اخبار انگلیسی شبکه خبر نیز به زبان آموزان علاقه مند به یادگیری توصیه می شود. همچنین ما در پلتفرم تاپ زبان یک مجموعه از اخبار انگلیسی شبکه خبر را همراه متن انگلیسی و فایل صوتی آن تهیه کردیم که می توانید از آن بهره مند شوید. برای مشاهده دوره‌های انگلیسی با اخبار از منوی بالای سایت بخش مربوطه را باز کنید.

 

نکاتی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی با اخبار

نکاتی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی با اخبار
نکاتی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی با اخبار

اخبار انگلیسی می‌تواند برای شما تبدیل به یک کلاس درس خصوصی بشود اگر شما یاد بگیرید که چطور درست و اصولی از آن استفاده کنید. اخبار، کوتاه و واضح بیان می‌شود و اصطلاحاتی در آن مطرح می‌شود که شما می‌توانید از آنها در زندگی روزمره استفاده کنید و همین نکته درک و یادگیری را برای شما ساده‌تر می‌کند.

تصمیم داریم تا با هم در ادامه این مطلب نکاتی را در رابطه با آموزش انگلیسی با اخبار مرور کنیم که می‌تواند شما را در درک بهتر این موضوع کمک کند.

کلمات جدید را یادداشت کنید

کلمات جدید را یادداشت کنید
کلمات جدید را یادداشت کنید

وقتی که شروع به خواندن، شنیدن و دیدن اخبار انگلیسی می‌کنید، با کلمات و اصطلاحاتی روبرو می‌شوید که برایتان ناآشنا هستند. به شما پیشنهاد می‌کنیم یک مداد و دفترچه همراهتان داشته باشید تا این کلمات جدید را از دست ندهید.

9 روش موثر برای یادگیری زبان انگلیسی
پیشنهاد مطلب

یک کار دیگر هم هست که می‌تواند در روند پیشرفت شما و تقویت دانش واژگانتان اثرگذار باشد و آن دسته‌بندی کلمات جدیدی است که یاد گرفته‌اید. مثلا شما می‌توانید کلمات مربوط به ورزش و یا جامعه را در دسته‌بندی که برایشان در نظر گرفته‌اید قرار بدهید تا بهتر در ذهن شما ثبت شوند.

متن خبر انگلیسی را بلند بخوانید

یکی دیگر از تمریناتی که ‌می‌تواند به تقویت مهارت شما کمک کند تمرین بلندخوانی خبر است. سعی کنید متن خبر یک روزنامه را برای خود با صدای بلند بخوانید و صدای خود را ضبط کنید، کلماتی که برای شما تازگی دارد و یا نمی‌توانید به خوبی تلفظ کنید را مشخص کنید و دوباره تمرین کنید.

یکی دیگر از تمرینات مشابه همین تمرین بلند خواندن از روی متن خبر همزمان با گوینده است. متن خبر را می‌توانید تهیه کرده و همزمان با گوینده‌ی خبر بخوانید این تمرین به شما کمک می‌کند تا تفاوت‌های بیان خود با یک گوینده‌ خبر بومی (Native) را بهتر متوجه شوید و برای بهبود بیان خود برنامه‌ریزی کنید.

اخبار را خلاصه‌نویسی کنید

این تمرین یکی از بهترین تمرین‌ها برای تقویت مهارت درک مطلب شماست. یک خبر را به‌صورت سریع بخوانید و برای خودتان خلاصه نویسی کنید، این تمرین کمک بزرگی به تقویت قدرت درک مطلب شما می‌کند.

برای انجام بهتر و راحت‌تر این تمرین به شما پیشنهاد می‌کنیم که از نسخه پرینت خبر استفاده کنید، کلمات جدید رو مشخص کنید و چندین بار روی آنها تمرکز و تمرین کنید.

پیشنهاد تاپ زبان

اگر دوست دارید همین الان یادگیری انگلیسی با اخبار را شروع کنید ما دوره های بسیار مناسبی به ویژگی های زیر براتون در پلتفرم آموزشی تاپ زبان داریم که میتونید از اونها برای اینکار استفاده کنید:

  • جدیدترین اخبار شبکه های معتبر و جهانی
  • زیرنویس انگلیسی خبرها
  • اخبار شبکه هایی مانند BCC، شبکه CNN، شبکه VOA و SKY News و …
  • کیفیت بالای ویدیوها
  • دانلود فایل زیرنویس خبرها
  • دانلود با اینترنت نیم بها
  • و…

یکی از ویدیوها را می توانید در زیر مشاهده کنید

برای مشاهده دوره های آموزش انگلیسی با اخبار در TopZaban بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دوره های اخبار انگلیسی با زیرنویس

منبع: ef

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه
تخفیف 10 درصدی
تخفیف 15 درصدی متاپک
دوره رایگان
تخفیف 20 درصدی
تخفیف 10000 تومانی (خرید بالای 40 هزار)
تخفیف 40 درصدی (خرید بالای 200 هزار)
تخفیف 60 درصدی
تخفیف ویژه 30 هزاری (خرید بالای 100 هزار)
اینجا بدشانس نداریم!!

ایمیلت رو وارد کن و یکی از جایزه ها رو ببر

با هر ایمیل فقط یکبار میتونی شانست رو امتحان کنی!