0

9 روش موثر برای یادگیری زبان انگلیسی

9 روش موثر برای یادگیری زبان انگلیسی

تاپ زبان: یادگیری یک زبان جدید می‌تواند به خودی خود یک چالش باشد و مخصوصا اگر آن زبان، انگلیسی باشد که پر از پیچیدگی است. اگر بدنبال ساده ترین روش آموزش زبان انگلیسی در خانه هستید، در این مقاله 9 نکته تخصصی وجود دارد که به شما در یافتن بهترین روش کمک می‌کند. بنابراین مطالعه این مقاله را در تاپ زبان از دست ندهید.

۱. بدنبال الگوها باشید.

این مورد مهم‌ترین نکته برای زبان آموزان است. زبان را نمی توان بطور منظم در قواعد و چارچوب خاصی تعریف کرد و قوانین اغلب تغییر می کنند یا شکسته می‌شوند. بنابراین بهترین کاری که باید بکنید این است که به دنبال الگوها و چیزهایی بگردید که بطور کلی برای زبان انگلیسی درست هستند.

مثلا این الگو:

«افعال در گذشته همیشه ed می گیرند.»

را همیشه بخاطر داشته باشید.

همچنین به مجموعه‌ای از کلمات که اغلب با هم استفاده می شوند بیشتر توجه کنید. برای مثال:

  • “We’d love to hear from you.”
  • “We’d love to have you over.”
  • “We’d love to see you.”
  • “We’d love to come visit.”

این الگوها وقت و تلاش شما را به هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی هدر نخواهند داد و به شما کمک می کنند تا روان صحبت کنید و به اصطلاح تپق نزنید.

۲. هر کاری که از آن لذت می‌برید را به زبان انگلیسی انجام دهید.

۲. هر کاری که از آن لذت می‌برید را به زبان انگلیسی انجام دهید.
۲. هر کاری که از آن لذت می‌برید را به زبان انگلیسی انجام دهید.

بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی این است که به طور مرتب با آن درگیر شوید و در شرایط مختلف از آن استفاده کنید.

برخی از افراد به مطالعه منابع انگلیسی بیش از هر چیزی علاقه دارند و مطالعه متن های مختلف یک منشا سرگرمی برایشان است. اما اکثر ما علایق دیگری هم داریم. به چیزی فکر کنید که از آن لذت می‌برید، و سعی کنید راه‌هایی برای انجام این فعالیت به زبان انگلیسی پیدا کنید.

۸ روش آموزش زبان انگلیسی در منزل【100% تضمینی】
پیشنهاد مطلب

برای مثال:

آیا از بازی کردن به صورت آنلاین لذت می‌برید؟

به پلتفرم های انگلیسی زبان بپیوندید یا زبان وسایل هوشمند خود را به انگلیسی تنظیم کنید تا هر بار که در حال استفاده از آنها هستید درگیر یادگیری شوید.

آیا شما ورزش تیمی بازی می‌کنید؟

به یک گروه که هم رشته شما هستند و به زبان انگلیسی صحبت می کنند، بپیوندید. حتی خارج از کشورهای انگلیسی زبان، یافتن گروه‌های مهاجر که ترکیبی از خارجی‌ها و افراد محلی هستند امکان پذیر است. بدون شک این روش به شما کمک می کند تا از یادگیری زبان لذت ببرید و وقتی بدانید چقدر از دوستان جدید خود می توانید یاد می‌گیرید، شگفت‌زده خواهید شد!

۳. خود را با مدیاهای انگلیسی درگیر کنید.

راه عالی دیگر برای بدست آوردن یک روش منظم یادگیری، تعامل با مالتی مدیاهای انگلیسی مانند آهنگ، فیلم، انیمیشن، روزنامه های آنلاین و … است. بخاطر در دسترس بودن منابع مختلف بصورت آنلاین استفاده از این روش چندان سخت نیست.

برای مثال:

شما می‌توانید پادکست هایی را با هر موضوعی که دوست دارید به زبان انگلیسی پیدا کنید. به شما اطمینان می دهیم نمی توانید موضوعی را پیدا کنید که فردی در جایی، یک پادکست در مورد آن ایجاد نکرده باشد!

همچنین بسیاری از مجلات و روزنامه‌های پرطرفدار معمولا نسخه های آنلاینی را به چند زبان منتشر می کنند.

البته که همیشه کتاب جای خود را دارد. یک راه ساده برای شروع این است که کتاب مورد علاقه خود را پیدا کنید، سپس آن را دوباره به زبان انگلیسی بخوانید. این روش به شما یک درک کلی از آنچه در حال خواندنش هستید را می دهد و می‌توانید تفاوت های کتاب را به زبان انگلیسی متوجه شوید. برای یک چالش بزرگ‌تر، سعی کنید یک کتاب جدید را مستقیما به زبان انگلیسی بخوانید.

امروزه پیدا کردن نمایش‌های تلویزیونی و یا فیلم برای تماشا به زبان انگلیسی آسان است. یکی از این جاها وبسایت زبان ویدیو هست که می توانید فیلم های بسیار معروف را به زبان انگلیسی و با زیرنویس و بدون زیرنویس بصورت رایگان تماشا کنید. سعی کنید بصورت متناوب زیرنویس را خاموش و روشن کنید و دانش خودتان را محک بزنید. حتما سعی کنید زیرنویس انگلیسی فیلم را ببینید تا ترجمه آن را.

نکات مهم خرید خودآموز زبان انگلیسی در منزل
پیشنهاد مطلب

۴. فقط روی حفظ کردن قواعد گرامر تمرکز نکنید.

در دنیای یادگیری زبان، برخی از مردم بر این باورند که دستور زبان مهم‌ترین بخش زبان است و تمام توجه خود را صرف یادگیری این بخش می کنند. در طرف دیگر قضیه افرادی هستند که فکر می‌کنند یاد گرفتن دستور زبان مفید است، اما فقط یک قطعه کوچک از پازل بزرگ آموزش زبان.

حقیقت این است که زبان‌هایی که به طور گسترده مورد صحبت قرار می‌گیرند به طور مداوم در حال تغییر هستند. پس صرفا بر روی یادگیری گرامر تاکید نکنید و به بخش های دیگر هم مانند مکالمه توجه کافی را داشته باشید.

۵. کلمات و عبارات جالب را دنبال کنید.

۵. کلمات و عبارات جالب را دنبال کنید.
۵. کلمات و عبارات جالب را دنبال کنید.

همانطور که می‌خوانید، تماشا می کنید و به مکالمات انگلیسی گوش می دهید، کلمات و عبارات جدید را یادداشت کنید. این مورد شبیه نکته ۱ است (الگوها را دنبال کنید)، اما کمی عمیق‌تر از آن است.

لیستی از این کلمات و عبارات را یادداشت کنید و در جاهایی که احتمالا بیشتر جلو چشمتان است، قرار دهید و سعی کنید دفعه بعد که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید یا می‌نویسید، از آنها استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند تا آنچه را که یاد گرفتید مرور کنید و مدام در معرض یادگیری قرار بگیرید.

۶. یک برنامه ریزی روزانه برای مطالعه ساختارمند داشته باشید

شاید تنها نکته ای که بیشتر کارشناسان یادگیری زبان روی آن اتفاق‌نظر دارند این است که زبان از طریق برنامه ریزی منظم به بهترین شکل یاد گرفته می‌شود. حتی اگر این زمان فقط پنج تا ده دقیقه در روز باشد، یافتن یک زمان منظم برای فکر کردن به زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند چیزهای جدید را سریع‌تر یاد بگیرید.

یک زمان ثابت و منظم را در طول روز که بیشترین تمرکز را دارید و کار دیگری ندارید پیدا کنید و به آن پایبند باشید. اصلا نیاز نیست این زمان 2 ساعت باشد بلکه 5 تا 10 دقیقه هم باشد بسیار مناسب است. مثلا موقعی که از خواب بیدار می شوید یا در مترو و اتوبوس هستید.

یادگیری زبان را به یک عادت تبدیل کنید و مطمئن باشید که این نوع مطالعه منظم و ساختار یافته بسیار موثرتر از کلاس‌های ۳ ساعته در هفته خواهد بود.

ویدیوی آموزش 500 جمله سوالی انگلیسی + جواب
پیشنهاد مطلب

۷. در مورد اینکه چطور از زبان انگلیسی استفاده می‌کنید فکر کنید

به این فکر کنید که چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم (به عنوان مثال برای تحصیل در خارج از کشور، سفر، یا برای کسب‌ و کار). حالا درباره انواع سناریوهایی که در آنها از زبان انگلیسی استفاده می‌کنید، فکر کنید. اگر در حال تحصیل هستید، احتمالا به سخنرانی‌های طولانی گوش خواهید داد و نیاز دارید که گوینده را دنبال کنید و یادداشت برداری کنید.

یا اگر قصد سفر دارید، احتمالا به عباراتی نیاز دارید که در شرایط مختلف بتوانید راحت صحبت ‌کنید.

هر یک از این شرایط می تواند روش های یادگیری را برای شما متفاوت کند و احتمالا باید بیشتر یا کمتر گوش کنید، متن بخوانید و یا بنویسید.

برای مثال:

اگر شما برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می‌روید، می‌توانید فیلم‌های سخنرانی TED Talks را تماشا کنید.

 

۸. سعی نکنید که کامل باشید. هیچ‌کس بی‌عیب و نقص نیست

سخت‌ترین چیزی که در مورد یادگیری انگلیسی وجود دارد این است که از اینکه شما مبتدی به نظر برسید، یا مسلط نباشید بترسید. بسیاری از ما در زبان خود بسیار باهوش و ماهر هستیم و زمانیکه وارد یک زبان دیگر می شویم قطعا در ابتدا نمی توانیم مانند فردی که زبان مادری اش انگلیسی است صحبت کنیم.

بنابراین هیچ چیزی برای خجالت کشیدن وجود ندارد و اگر در ابتدای راه تپق می زنید و به یا گرامرها را جابجا بیان می کنید اصلا نگران نباشید و بیشتر تمرین کنید تا این اشتباهات را تکرار نکنید. همچنین در نظر داشته باشید هدف از یادگیری زبان برقرار ارتباط است و اگر طرف مقابل شما منظورتان را درک کرد یعنی شما در این کار موفق شده‌اید.

۹. لذت ببرید!

۹. لذت ببرید!
۹. لذت ببرید!

در نهایت، به یاد داشته باشید که یادگیری انگلیسی باید برایتان لذت‌بخش و سرگرم کننده باشد. این طرز تفکر باعث ایجاد فرصت‌های هیجان انگیزی برای شما می‌شود.

سخن پایانی

از نکاتی که در بالا ذکر شد این نتیجه را می توان گرفت که روش‌های جالبی برای آموزش زبان انگلیسی در خانه وجود دارد که فقط بر یادگیری دستور زبان تاکید نمی‌کنند. سعی کنید روشی پیدا کنید که بیشتر از آن لذت می برید و از همان روش استفاده کنید.

منبع با تغییر

 

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه