0

۸ روش آموزش زبان انگلیسی در منزل【100% تضمینی】

۸ روش آموزش زبان انگلیسی در خانه【100% تضمینی】

تاپ زبان: در این مقاله 8 روش شگفت انگیز آموزش زبان انگلیسی در خانه را به شما آموزش می دهیم که با آن یک بار برای همیشه انگلیسی را قورت خواهید داد! فقط کافیست مقاله را با دقت بخوانید و نکات آن را پیوسته با برنامه ای منظم انجام دهید.

مقدمه

امروزه با وجود شبکه بزرگ جهانی اینترنت و تاثیر زیاد آن بر روی زندگی مردم و وجود زبان انگلیسی به عنوان یکی از پرکاربرد ترین زبان ها برای تبادل نظر و بحث و صحبت یادگیری این زبان را برای بسیاری از افراد ضروری کرده است. آموزش زبان انگلیسی به شما کمک خواهد که راحت تر با افراد دیگر ملت ها ارتباط برقرار کنید و براحتی صحبت های آنها را درک کرده و به خوبی بتوانید نظر خود را به آنها بگویید.

همچنین یادگیری زبان انگلیسی کمک بسیاری به شما در مباحثی که به دنبال آنها هستید می‌کند، چراکه منابع فارسی اینترنت آنچنان گستردگی زیادی ندارد و هرچه که وجود دارد بیشتر یک ترجمه سریع و بی کیفیت و بیشتر گرفته ذهن مترجم می‌باشد. پس با یادگیری زبان انگلیسی شما پا به دنیا جدیدی خواهید گذاشت دنیایی با گستردگی های فراوان.

زبان انگلیسی ترسناک نیست

زبان انگلیسی ترسناک نیست
زبان انگلیسی ترسناک نیست

شاید در حال حاضر اگر به دور و اطراف خودتان نگاه کنید از هر ۱۰ نفر حداقل پنج نفر آنها به خوبی انگلیسی صحبت می‌کنند و مابقی اندکی زبان انگلیسی می فهمند. در حال حاضر زبان انگلیسی به صورت مبتدی در مدارس ایران نیز آموزش داده می‌شود ولی این مقدار از آموزش برای ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون اصلا کافی و مناسب نیست چرا که این آموزش های داده شده محوریت خاصی ندارند و تنها با هدف پر کردن زمان مدرسه قرار داده شده اند.

یادگیری زبان انگلیسی بسیار آسان و روان است. البته باید حواستان جمع باشد چرا که خیلی از آموزش های آنلاین تنها برای سودجویی تولیده شده اند و در آموزش زبان انگلیسی به شما بسیار ساده و مبتدی کار کرده اند. در این مقاله سعی داریم تا روش های یادگیری و بهترین نوع آموزش زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم تا دیگر در یادگیری زبان انگلیسی دچار سردرگمی نشوید پس با ما همراه باشید.

خودت زبان انگلیسی را بیاموز

خودت زبان انگلیسی را بیاموز
خودت زبان انگلیسی را بیاموز

بسیاری هستند که دوست ندارند برای یادگیری زبان انگلیسی هزینه ای بپردازند پس خودشان شروع می‌کنند به یادگیری زبان انگلیسی، این روش یک روش بسیار جا افتاده و معمولی میان مردم می‌باشد ولی باید گفت که این روش دشواری های خاص خودش را دارد و زمان بیشتری نیاز دارد چرا که در این روش تنها خودتان هستید و یک صفحه کتاب یا یک ویدیو که باید خودتان تحلیل کنید تا بتوانید به خوبی زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

البته لازم به ذکر است که اگر خودتان شروع به یادگیری زبان انگلیسی کردید یکی از روش های زیبا و متنوعی را انتخاب کرده اید که فراز و نشیب بسیاری دارد که باعث می‌شود یادگیری زبان برای شما مثل یک بازی شود.

روش های آموزش زبان انگلیسی

در اینجا با شما هستیم تا بهترین شیوه های آموزش زبان انگلیسی در خانه را با شما به اشتراک بگذاریم. پس این بخش را کامل و دقیق بخوانید.

1. آموزش زبان انگلیسی به کمک موسیقی

1. آموزش زبان انگلیسی به کمک موسیقی
1. آموزش زبان انگلیسی به کمک موسیقی

یکی از روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی گوش دادن به آهنگ های انگلیسی است، در بسیاری از اوقات شما برای تفریح و سرگرمی و لذت بردن شروع به گوش دادن به آهنگ های انگلیسی می‌کنید! اما اینبار قرار است که هم گوش دهید هم بخوانید.

متن آهنگ ها را از اینترنت بگیرید و آن ها را پرینت کنید و با یک خودکار شروع به گوش دادن آهنگ کنید کلماتی را که نمیدانید دورش خط بکشید، آهنگ که تموم شد دوباره همان آهنگ را پخش کنید سعی کنید بدون جست و جوی معنی کلمات ناشناخته معنی کلمات را حدث بزنید حدث خود را در کنار کلمات بنویسید.

دوباره آهنگ را پخش کنید اینبار کلمات ناشناخته را در دیکشنری یا همان فرهنگ لغات زبان انگلیسی جست و جو کنید سپس با حدث خود مقایسه کنید اینکار باعث می‌شود در زمان هایی که فرهنگ لغات در دسترس شما نیست به خوبی بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

یادگیری زبان انگلیسی به کمک آهنگ ها یک روش بسیار فوق العاده و هیجان انگیز است، بسیاری از موسسات آموزش زبان انگلیسی هم در برنامه آموزش خود این روش یعنی روش یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی را در برنامه آموزش خود قرار داده اند.

سعی کنید در انتخاب آهنگ ها کمی سختگیر باشید به عنوان مثال اول با اهنگ های آرام و کم متن شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید سپس پله به پله به سراغ تست کردن آهنگ های پر متن مانند آهنگ های سبک رپ و هیپ پاپ بروید چرا که این سبک پر از کلمات جدید و فوق العاده سخت و عامیانه خواهد بود.

2. آموزش زبان انگلیسی به کمک فیلم های سینمایی

این روش برای افرادی که دوست دارند هم فیلم ببینند هم زبان انگلیسی یاد بگیرند بسیار فوق العاده و عالی است این روش بسیار ساده و کاربردی است چرا که تماشا کننده هم با روش صحیح تلفظ کلمات آشنا می‌شود هم با روش صحیح کاربرد کلمه آشنا می‌شود و یاد می‌گیرد که در چه مکان و چه زمانی از این کلمات و اصطلاحات استفاده کند.

فیلم های سینمایی به شما اصطلاحات زیادی را آموزش می‌دهند. فیلم پر اند از اصطلاحات متنوعی که هوش از سر شما میپرانند، فیلم ها منبع کلمات جدید هستند. در یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهم ترین عناصر ابراز احساست است و فیلم ها به خوبی این امر را به شما آموزش می‌دهند. یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم های سینمایی یکی از بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی هست و تماشا کننده لذت بسیاری را در این نوع آموزش تجربه خواهد کرد.

دو روش در اینکار وجود دارد

روش اول استفاده از فیلمنامه می‌باشد که باید آن را دانلود کرده و سپس پرینت بگیرد. در این روش فرد قدرت شنیداری خود را به صورت کامل به چالش می‌کشد چرا که فرد باید یک چشم به کاغذ فیلمنامه داشته باشد و یک چشم به صفحه پخش فیلم و این باعث می‌شود که فرد علاقه مند به یادگیری بخواهد که حواسش را بیشتر به روی متن ها جمع کند و حواسش تنها بر روی گفتار بازیگران است و فقط متن را همراه آنها می‌خواند و کلمات جدید را شناسایی می‌کند و دور آن ها خط می‌کشد و با آنها آشنا می‌شود.

روش دوم استفاده از زیرنویس ها زبان اصلی می‌باشد استفاده از این زیرنویس ها به یادگیری زبان انگلیسی شما بسیار کمک می‌کند چرا که تمام حواستان به صفحه نمایش است و در می‌یابید که چه زمانی و چه مکانی از کلمات به درستی استفاده کنید.

پیشنهاد مطلب: ۳ اشتباه رایج در تماشای فیلم به انگلیسی برای تقویت زبان

یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم ها یکی از روش های پر تکرار توسط دانش آموزان زبان انگلیسی می‌باشد چرا که یکی از پر لذت ترین روش های آموزش زبان انگلیسی می‌باشد این روش سالیان سال است که در موسسات آموزش زبان انگلیسی توسط معلمان تکرار شده است و همه از بازده بسیار بالای این روش سخن می‌گویند.

پس اگر می‌خواهید به خوبی زبان انگلیسی را درک کند و بفهمید تا می‌توانید فیلم ببینید. پیشنهاد ما به شما تماشای فیلم های برنده جوایز اسکار می‌باشد مخصوصا در بخش بهترین فیلمنامه چرا که شکی نیست که فیلمنامه این فیلم پر از اصطلاحات و کلمات جدید و پر کاربرد برای شما خواهد بود.

تماشای فیلم های زبان اصلی به شما در شناختن فرهنگ و آداب و رفتار مردم آن کشور ها هم کمک می‌کند و می‌تواند بهترین روش آموزش برای کسانی که دوست دارند پس از یادگیری زبان مهاجرت کنند باشد.

9 روش موثر برای یادگیری زبان انگلیسی
پیشنهاد مطلب

 

3. آموزش زبان انگلیسی به کمک بازی های رایانه ای و موبایلی

3. آموزش زبان انگلیسی به کمک بازی های رایانه ای و موبایلی
3. آموزش زبان انگلیسی به کمک بازی های رایانه ای و موبایلی

با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن آن و نبود زمان کافی برای یادگیری زبان انگلیسی توسعه دهندگان بازی های سرگرمی به این نتیجه رسیدند که بازی هایی را با هدف آموزش زبان انگلسی تولید کنند و روانه بازار های جهانی کنند. پس از توسعه و پخش این بازی های آموزش زبان انگلیسی، این بازی ها بسیار سریع همه گیر شد و روزانه بیش از هزاران کاربر داشت و به یک روش ساده و آسان برای یادگیری زبان انگلیسی تبدیل شد.

حتی در کشور خودمان ایران نیز توسعه دهندگانی دست به ساخت بازی های آموزشی برای آموزش زبان انگلیسی زدند که دارای کیفیت قابل قبولی برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی هستند.

استفاده از بازی ها به عنوان منبع یادگیری زبان انگلیسی روش جالبی است چرا که همه اشخاص وقت فیلم نگاه کردن، خواندن کتاب و یا کلاس رفتن را ندارند و ترجیه می دهند تا در اوقات فراغت خود و زمانی که دارند استراحت می‌کنند با سرگرم کردن خودشان و ذهنشان زبان انگلیسی را یاد بگیرند و از صرف کردن وقتشان بر روی یک بازی لذت ببرند.

البته برای یادگیری به این روش نیاز نیست که حتما بازی هایی با محوریت آموزش زبان انگلیسی را انجام دهید چرا که بازی کردن بازی های انگلیسی زبان خود شما را وادار به یادگیری می‌کند و باعث می‌شود که برای درک بهتر مفاهیم بازی شما به دنبال معنی کلمات درون بازی باشید. پس یادگیری زبان انگلیسی توسط بازی های رایانه ایی و موبایلی یکی از بهترین و سرگرم کننده ترین روش های آموزش زبان انگلیسی می‌باشد.

4. آموزش زبان انگلیسی با استفاده از منابع ویدیویی

4. آموزش زبان انگلیسی با استفاده از منابع ویدیویی
4. آموزش زبان انگلیسی با استفاده از منابع ویدیویی

شرکت ها و افراد بسیار زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند که با تولید محتوای ویدیویی آموزش زبان انگلیسی به یاد دادن زبان انگلیسی به افراد دیگر می‌پردازند. یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از ویدیو های آموزشی یک روش کاربردی برای دانش آموزان می باشد.

چراکه حس و حال یک کلاس درس را به کاربر القا می‌کند و این امر باعث بالا رفتن تمرکز فرد بر روی ویدیو ها می‌شود، روش بسیار جذاب و دیدنی درون این ویدیو ها وجود دارد که ذهن مخاطب را درگیر خود می‌کند و به نوعی مخاطب را وادار به یاد گرفتن زبان انگلیسی می‌کند.

این روش بتازگی در ایران مرسوم شده است و شاید استقبال خوبی نشده هنوز. تو ایران هم چندتا سایت هستند که فست زبان ویدیو یکی از بروز ترین‌ها و کامل ترین سایت آموزش رایگان زبان انگلیسی هست.

در آموزش ویدیویی زبان انگلیسی شما فقط نیاز به یک قلم و کاغذ دارید چراکه تمامی اصول در این ویدیو ها به شما آموزش داده می‌شود و شما فقط باید با یادگیری آنها و یادداشت نکات، آنها را تکرار و تکرار کنید چراکه این روش بسیار روش فراری برای یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد.

استفاده از منابع ویدیویی آموزش زبان انگلیسی به همراه فیلم های سینمایی و موسیقی می‌تواند ترکیب زیبایی برای یادگیری زبان انگلیسی باشد چراکه می‌تواند یادگیری زبان انگلیسی شما را در زمینه گرامر (قواعد) و کلمات بسیار کمک بخشد.

8 رسانه خبری برتر برای یادگیری انگلیسی با اخبار
پیشنهاد مطلب

 

5. آموزش زبان انگلیسی به کمک فلش کارت ها

استفاده از فلش کارت های آموزش جهت یادگیری زبان انگلیسی یکی از روش های جذاب یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد. فلش کارت های زیادی با موضوع و بخش بندی های بسیار متنوعی در بازار و اینترنت وجود دارد که شما با تهیه و استفاده از آنها با دنیای کلمات بیشتر آشنایی پیدا می‌کنید و از دایره لغات خوبی برخوردار می‌شوید.

استفاده از فلش کارت جهت یادگیری زبان انگلیسی یکی از روش های قدیمی و پرکاربرد برای آموزش زبان انگلیسی می‌باشد و سالیان سال است که در موسسات آموزش زبان به دانش آموزان یاد داده می‌شود. این روش بیشتر برای مبتدیان استفاده می‌شود ولی با توجه به فرار بودن زبان انگلیسی و نیاز بسیار ما به دانستن کلمات استفاده از فلش کارت ها در هر دوره ای ضروری است.

پس فلش کارت ها را می‌توان بعنوان یکی از عناصر اصلی یادگیری زبان انگلیسی نام برد چرا که هم سرگرم کننده و هم جذاب و هم گیرا هستند. پیشنهاد ما استفاده مکرر از فلش کارت ها آموزش زبان انگلیسی است. سعی کنید ابتدا در زمینه‌ی که دوست دارید فلش کارت ها را مطالعه کنید سپس به سراغ باقی شاخه ها بروید.

نکات مهم خرید خودآموز زبان انگلیسی در منزل
پیشنهاد مطلب

 

6. آموزش زبان انگلیسی به کمک کتاب های داستان

6. آموزش زبان انگلیسی به کمک کتاب های داستان
6. آموزش زبان انگلیسی به کمک کتاب های داستان

یادگیری زبان انگلیسی به کمک کتاب های داستان سالیان سال است که جزو محبوب ترین روش های یادگیری می‌باشد و همچنین سالیان زیادی است که در موسسات آموزش زبان انگلیسی از کتاب های داستان استفاده می‌‌شود و همه از بازده بالای آن صحبت می‌کنند.

این روش برای کسانی که علاقه بسیاری به کتاب و داستان و رمان دارند بسیار موثر است و باعث می‌شود که ذهن خواننده به خوبی درگیر داستان بشود و بتواند به خوبی داستان را درک کند و با بازی با کلمات و اصطلاحات کار برده شده در متن به آموزش زبان انگلیسی خود کمک کند. کتاب های داستانی بسیاری با محوریت آموزش زبان وارد بازار های جهانی شده است که شما می‌توانید آن ها را از اینترنت دانلود کرده و مطالعه کنید.

این تصویر ذهنی از کلمات انگلیسی بسیار در نوشتن مقالات، نامه ها و جست و جوهای علمی پر کاربرد است چرا که شما دقیقا می‌دانید که به دنبال چه چیزی هستید و می‌دانید که با چه روشی (انتخاب کلمات مناسب) به دنبال خواسته خود بگردید.

7. آموزش زبان به کمک آیینه!

7. آموزش زبان به کمک آیینه!
7. آموزش زبان به کمک آیینه!

در این روش فقط کافیست که جلوی یک آیینه بنشینید و با خود به زبان انگلیسی سخن بگویید. این روش از یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا مهارت صحبت (اسپیکینگ) و تلفظ خود را دقیق تر کنید و بالا ببرید و بعد از استفاده زیاد از این روش شما قادر خواهید بود که براحتی با بقیه ارتباط برقرار کنید و دیگر خجالت نکشید.

این روش به بسیاری از دانش آموزان زبان انگلیسی و دیگر زبان ها پیشنهاد می‌شود چرا که بسیاری از دانش آموزان از صحبت کردن به زبان دیگر ترس دارند و می‌ترسند که مورد تمسخر قرار بگیرند ولی با این روش ترس آنها از بین می‌رود.

ویدیوی آموزش 500 جمله سوالی انگلیسی + جواب
پیشنهاد مطلب

 

8. آموزش زبان انگلیسی به کمک آزمون های آنلاین

7. آموزش زبان انگلیسی به کمک آزمون های آنلاین
7. آموزش زبان انگلیسی به کمک آزمون های آنلاین

موسسات و وبسایت های بسیاری در سرتاسر جهان وجود دارد که دست به تولید و پخش آزمون های آنلاین جهت آموزش زبان انگلیسی زده اند و اینگونه به دیگران و دانش آموزان زبان انگلیسی را آموزش می‌دهند. این روش را به عنوان آخرین روش آموزش زبان انگلیسی به شما معرفی می‌کنیم در این روش نیاز است که شما از اول اندکی زبان انگلیسی را یاد گرفته باشید و سپس برای تقویت زبان انگلیسی خود به آزمون های آنلاین روی اورده باشید.

روش کار این وبسایت های آزمون آنلاین به صورت مرحله ای می‌باشد به زبان دیگر یک نوع بازی است ولی سرگرمی ای در آن دخیل نیست چراکه شما با گذارندن هر مرحله شروع به یادگیری مبحث جدیدی می‌کنید این مورد، روش بسیار موثری برای یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد اگر شما وقت کافی برای استفاده از این سرویس ها را دارید پیشنهاد ما استفاده از آنها می‌باشد.

و نکته آخر

یادگیری زبان انگلیسی جز یکی از واجبات و ضروریات زندگی امروز جامعه ایرانی و جهانیان شده است، استفاده و کاربرد زبان انگلیسی برای ما ایرانی بسیار در نوع زندگی و روش زندگیمان تاثیر گذار استفاده تعداد بسیاری پس از یادگیری زبان انگلیسی به کسب درآمد با استفاده از آن می‌پردازند و عده زیادی نیز دست به مهاجرت می‌زنند و عده ای هم برای ارتباط برقرار کردن با این جهان بزرگ شروع به یادگیری زبان انگلیسی می‌کنند.

ما در این مقاله سعی کردیم که بهترین روش های آموزش و یادگیری زبان انگلیسی را به شما آموزش دهیم چرا که یادگیری زبان انگلیسی باید یکی از مهم ترین دغدغه های جهانیان باشد چرا که همه دنیا نظرات خود را با این زبان به جهانیان ابراز می‌کنند و چه خوب است که ما از این نظرات خبر داشته باشیم و خودمان نیز جزئی از نظر دهندگان باشیم!

منبع: ویرگول

لطفا امتیاز دهید
ارسال دیدگاه