0

9 دلیل اینکه آزمون آیلتس کامپیوتری انتخاب بهتری است

۹ دلیل اینکه آزمون آیلتس کامپیوتری انتخاب بهتری است

با شیوع کرونا در سراسر جهان خیلی از آزمون های بین المللی بصورت آنلاین برگزار می شوند. آزمون آیلتس نیز به دو صورت کاغذی و کامپیوتری برگزار می شود و در ایران نیز آزمون کامپیوتری آیلتس برگزار می شود. در این مقاله از تاپ زبان ۹ دلیل برای اینکه آزمون آیلتس کامپیوتری انتخاب بهتری برای شرکت در این آزمون و کسب نتیجه بهتر است را برای شما ذکر می کنیم.

متاپک آموزش زبان انگلیسی در خانه از صفر تا 1000

آزمون آیلتس کامپیوتری چیست؟

آزمون آیلتس کامپیوتری از این جهت ترجیح داده می‌شود که نتایج آن نسبت به نوع کاغذی آن زودتر منتشر می‌شود. سال ۲۰۱۶، سالی بود که این نوع آزمون برای اولین بار در ۲۰ کشور جهان معرفی شد و مورد استفاده قرار گرفت.

از آن زمان تاکنون، هر روز به تعداد متقاضیانی که این نوع آزمون آیلتس را به نوع کاغذی آن ترجیح می‌دهند افزوده شده است و همچنین انتخاب های بیشتری به این نوع آزمون نیز افزوده شده است.

7 کتاب فوق‌العاده برای یادگیری لغات زبان انگلیسی
پیشنهاد مطلب

این نوع آزمون دارای امنیت، یکپارچگی و اعتباری برابر با آزمون نوع کاغذی است. یکی دیگر از مزیت‌های آزمون کامپیوتری آیلتس این است که متقاضیان می‌توانند از طیف گسترده‌ای از زمان مقرر برای آزمون، بهترین و مناسب‌ترین آن را برای خود رزرو کنند و بعد از آزمون هم نتیجه را کمتر از دو هفته دریافت کنند.

تمام ویژگی‌های آیلتس در نوع کامپیوتری آیلتس، چه از نظر زمان‌دهی و چه مطالب، دقیقا با آزمون نوع کاغذی یکسان است.

۱. فرآیند شرکت در آزمون خیلی راحت‌تر است

به چند دلیل کل فرآیند رزرو کردن آزمون کامپیوتری آسان‌تر و کمتر گیج‌کننده به نظر می‌رسد. بجای یک ایمیل طولانی مضحک با لیستی از باید و نبایدها، با یک دستورالعمل بسیار ساده روبرو خواهید شد. در انتهای ثبت نام نیز تاریخ و مکان حضور در مرکز آزمون را می نویسد!

۲. کیفیت بهتر برگزاری آزمون

در آزمون آیلتس کامپیوتری تمام متن ریدینگ ها و سوالات Listening بصورت کامپیوتری خوانده می شود و شما از این بابت هیچ نگرانی ندارید.

۳. استفاده از هدفون برای تمرکز بیشتر

۳. استفاده از هدفون برای تمرکز بیشتر

در هنگام آزمون استفاده از هدفون بشدن تمرکز شما را بالا می برد و می توانید تمام ذهن تان را بر روی آزمون متمرکز کنید.

۴. جواب آزمون خیلی سریعتر اعلام می شود

در آزمون کامپیوتری آیلتس کارنامه داوطلب معمولا بین ۵ تا ۷ روز بعد اعلام می شود در صورتیکه نتایج آزمون کاغذی ۱۳ روز طول می کشد تا اعلام شود.

آموزش آیلتس Liz با زیرنویس فارسی

۵. ویرایش ساده‌تر

ویرایش متن در بخش Writing امتحان آیلتس کامپیوتری آسان تر انجام می شود. کامپیوتر ویرایش را بسیار ساده می کند و دیگر لازم نیست درگیر چرک نویس و پاک نویس، تراشیدن مداد و پاک کردن اشتباهات شوید. داوطلب می تواند منظم‌تر بنویسد، آسانتر و تمیزتر ویرایش کند و در نتیجه زمان بیشتری را صرف تمرکز بر نوشتار خود کند.

تفاوت های آزمون تافل و آیلتس چیست
پیشنهاد مطلب

۶. شمارش کلمات

کامپیوتر به شکل خودکار کلمات شما را می شمارد و دیگر لازم نیست مرتباً درگیر شمردن کلماتتان باشید. خیلی از داوطلب ها شمردن کلمات در بخش Writing را کمی استرس‌زا می دانند و خودکار شدن این امر در آزمون آیلتس کامپیوتری کار را برای داوطلبان خیلی ساده تر کرده است.

۷. خلوت بودن مراکز برگزاری

خلوت بودن مراکز برگزاری آزمون آیلتس کامپیوتری

مراکزی که امتحان آیلتس کامپیوتری را برگزار می کنند عموما خلوت‌تر و منظم‌تر هستند. تجربه نشان داده که داوطلبان عموما مکان های کوچک و خلوت‌تر را به مراکز شلوغ ترجیح می دهند. یکی از دلایل آن نگرانی و استرسی است که افراد در اماکن شلوغ تجربه می کنند. محیط کوچک و ساکت به طور معمول آرامش بیشتری را به ارمغان می آورد.

۸. در این آزمون دست‌خط فاکتور نمره نیست

اگر نگرانید خواندن دست خط شما سخت است و ممکن است نمره کمتری به خاطر آن بگیرید، آزمون کامپیوتری آیلتس برای شما گزینه ایده‌آلی است. در آزمون کامپیوتری خط همه خوانا و عالیست!

۹. خبری از ورق زدن نیست

در بخش ریدینگ صفحه مانیتور شامل دو بخش سوال و متن است و این بدین معنی است که دیگر لازم نیست مرتبا برای چک کردن سوال ها و تطابق با متن اصلی صفحه‌ای را ورق بزنید.

آیلتس چیست؟ اطلاعات جامع در مورد آزمون آیلتس
پیشنهاد مطلب

آیا آزمون آیلتس کامپیوتری در ایران برگزار می‌شود؟

آزمون آیلتس کامپیوتری در ایران و تهران فعلا برگزار نمی شود و برای انجام این نوع آزمون می توانید به کشورهای همسایه یعنی پاکستان و ترکیه مراجع نمایید. به گزارش سایت رسمی آیلتس، این آزمون در ۲۰ کشور به صورت کامپیوتری برگزار می شود و به زودی در تمام کشورها از جمله ایران برگزار خواهد شد.

منابع: سفیر، ieltstehran

لطفا امتیاز دهید
ارسال دیدگاه
تخفیف 10 درصدی
تخفیف 15 درصدی متاپک
دوره رایگان
تخفیف 20 درصدی
تخفیف 10000 تومانی (خرید بالای 40 هزار)
تخفیف 40 درصدی (خرید بالای 200 هزار)
تخفیف 60 درصدی
تخفیف ویژه 30 هزاری (خرید بالای 100 هزار)
اینجا بدشانس نداریم!!

ایمیلت رو وارد کن و یکی از جایزه ها رو ببر

با هر ایمیل فقط یکبار میتونی شانست رو امتحان کنی!