0

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در کمترین زمان!

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در کمترین زمان!

تاپ زبان: کوتاه ترین راه بین دو نقطه یک خط راست است! تا به حال این جمله رو شنیده بودید؟ معنیش اینه که بهترین و کوتاه ترین راه برای رفتن از یک مکان به مکان دیگه همون راه مستقیم هست.

خب، به نظر شما چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟ زبان آموزان همیشه به دنبال راه های سریع تر حرفه ای شدن هستند. ما قصد داریم یادگیری رو به عنوان یک برنامه روزانه در زندگیمون قرار بدیم و در مورد ترفندها و بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بیشتر بدونیم.

اما تا حالا دلتون خواسته که تنها یک روش جادویی و راحت یادگیری وجود داشت؟ مثلا زبان انگلیسی یک قرص بود که اونو میخوردید و بعدش فول انگلیسی صحبت میکردید؟ اگه میشد چی میشد؟!! ولی متاسفانه باید بگم که هیچ خط راست یا قرصی برای زبان وجود نداره که شما رو بلافاصله از صفر به صد برسونه.

انتخاب بهترین روش آموزش زبان انگلیسی در خانه بستگی به شما داره!

سالهاست داشمندان و زبانشناسان روی ساده ترین راه های آموختن زبان تحقیق می کنند. مطالعات زیادی درباره فرایند مغزی پردازش روی زبان های جدید وجود دارند، اینکه چطور مغز ما زبان های جدید را یاد می گیرد (به خصوص مغز کودکان که ظاهرا مشکل کمتری در یادگیری دارند).

مشکل اینجاست که نتیجه بسیاری از مطالعات متناقض است. یعنی بعضی مطالعات روی یک روش تاکید دارند و برخی دیگر می گویند که روش های متنوع نتیجه بهتری دارند. در حقیقت تنها یک روش منحصر به فرد و ساده برای یادگیری زبان وجود ندارد. چرا؟ به خاطر شما!

به عنوان زبان آموز فاکتورهای زیادی در یادگیری شما تاثیر دارند. شما زبان آموزان تفاوت های زیادی با هم دارید. تفاوت هایی مثل سن، محل زندگی، آموخته های قبلی، میزان خلاقیت و خیلی از فاکتورهای دیگر که روی یادگیریتان اثر می گذارند.

ممکنه دوست شما در یک کلاس زبان ثبت نام کنه و در زبان آموزی موفق باشه اما شما از طریق گوش دادن به کتاب صوتی خیلی بهتر یاد گیری داشته باشید. ممکنه با مطالعه کتاب دستاورد بیشتری داشته باشید یا با دیدن فیلم های مورد علاقتون. اینکه چطور فکر می کنید، به چی علاقه دارید، چطور یاد می گیرید، همه اینها در بهترین روش یادگیری شما تعیین کننده هستند. خبر خوب اینکه اگه تا حالا روش های زیادی رو برای یاد گرفتن زبان استفاده کردید و نتیجه نداده، اصلا ایرادی نداره. همیشه راهی برای بازگشت هست و روش های جدید رو میتونید امتحان کنید. هیچوقت دیر نیست.

8 رسانه خبری برتر برای یادگیری انگلیسی با اخبار
پیشنهاد مطلب

در ادامه دو روش رایج یادگیری زبان را شرح خواهیم داد که روش های مطمئنی هستند و احتمالا با آنها آشنایی دارید اما در اینجا قصد داریم بگوییم کدامیک برای شخص شما مناسب تر هستند؟

تکنیک غوطه وری

روش غوطه وری که به آن «روش طبیعی» هم می گویند. همانطور که از اسم این روش پیداست باید خودتون را در زبان غرق کنید، اطرافتون رو با زبان انگلیسی احاطه کنید. این روش نه تنها به یادگیری زبان کمک میکنه بلکه به شما کمک میکنه مثل یک حرفه ای فکر بکنید. روش غوطه وری همچنین نحوه کارکرد مغز شما رو عوض میکنه یعنی مغز شما بعد از مدتی شبیه بومی های انگلیسی زبان کار میکنه!

برای شروع شما باید هرروز در معرض زبان انگلیسی قرار بگیرید. چون بر اساس تحقیقات اگر هرروز و روزی یک ساعت روی زبان کار کنید توان درک زبان شما به مرور زمان بالاتر خواهد رفت.

به بچه ها نگاه کنید! اونها موجوداتی هستند که بدون هیچ دانش و آگاهی از زبان وارد این دنیا می شوند. آنها بدون اینکه حتی یک کلمه هم بلد باشند به مرور زبان شروع به صحبت می کنند. زیرا در محیطی احاطه می شوند که یک زبان رایج در آن وجود دارد. آنها با گوش دادن و نگاه کردن به بقیه آدم ها به تدریج شروع به گفتن کلمات می کنند.

9 روش موثر برای یادگیری زبان انگلیسی
پیشنهاد مطلب

بعد یاد می گیرند که این کلمات را چطور در جمله قرار بدهند. نهایتا شروع به روان صحبت کردن می کنند. به این دلیل است که به روش غوطه وری، «روش طبیعی» نیز می گویند. هر چه بیشتر خودتان را با زبان انگلیسی احاطه کنید، راحتتر یاد می گیرید.

 • اگر در کشور انگلیسی زبان زندگی می کنید …
 • با یادگیری دستور زبان مشکل دارید …
 • می خواهید زودتر مکالمه انگلیسی را شروع کنید …

این روش را حتما امتحان کنید. پشیمان نمی شوید.

تکنیک های روش غوطه وری

 • زبان گوشی موبایل، فضاهای مجازی و وبسایت هایی که روزانه به آنها سر می زنید را به انگلیسی تبدیل کنید.
 • در دنیای مجازی به گروه های انگلیسی زبان ملحق شوید. گروه هایی را پیدا کنید که با سلیقه شخصی شما جور هستند و میتوانید درباره دغدغه ها یا علایق خود با آنها صحبت کنید.
 • برنامه های تلویزیونی و فیلم های انگلیسی ببینید حتی اگر متوجه کلمات آن نمی شوید. دست کم گوشتان با الگوهای گفتاری درست آشنا می شود.
 • اخبار تلویزیون، رادیو و رسانه های اینترنتی را به انگلیسی دنبال کنید. حتی مجله و روزنامه های انگلیسی زبان بخرید و خلاصه انگلیسی را به زبان اول خود تبدیل کنید.

روش کلاسی

شرکت در کلاس زبان
شرکت در کلاس زبان

از این مطلب به خاطر کلمه «کلاس» رد نشید! منظور ما این نیست که تشریف ببرید و توی کلاس زبان ثبت نام کنید. منظور از این روش این هست که اگر فرضا در فضای کلاس بودید چطور می آموختید؟!

در روش کلاسی با شناخت دستور زبان، کلمات تازه، نحوه تلفظ کلمات و ریشه یابی زبان شروع میکنیم.

علم زبان آموزی میگه قبل از شروع به صحبت کردن به یک زبان جدید باید یک سری اطلاعات پایه ای از اون زبان داشته باشید. در واقع زبان آموختن مثل ساختن یک ساختمان هست. با جمله های کوچیک مثل I go to school شروع میکنیم و به تدریج کلمات جدید رو به اون می افزاییم.

۸ روش آموزش زبان انگلیسی در منزل【100% تضمینی】
پیشنهاد مطلب

وقتی قوانین رو یاد بگیرید اونوقت جمله های خودتون رو می سازید و حتی اشتباه می کنید تا یاد بگیرید.

این روش به درد کسانی میخوره که:

 • در آغاز راه هستند
 • دوست دارند انگلیسی را از پایه بیاموزند
 • اصولا در کلاس های رسمی راحتند و یادگیری خوبی سر کلاس دارند
 • به یادگیری ساختاربندی شده علاقه دارند
 • ترجیح می دهند اول دستور زبان و کلمه های جدید را به حد کافی یاد بگیرند بعد شروع به مکالمه کنند

راهکارهای روش کلاسی

برای شروع این روش نیاز به یک چارچوب دارید. میتونید این روش را در کلاس یا منزل انجام بدید. اما اگر در منزل هستید بهتره از یک نفر که از شما مسلط تر هست کمک بگیرید. تا اون فرد بتونه اشتباهات بزرگ شما رو بهتون گوشزد کنه. گزینه کلاس آنلاین هم میتونه انتخاب خوبی باشه! از این راهکارها استفاده کنید:

 • اگر در کلاس زبان ثبت نام نکردید از یک دوست مسلط که علاقمند کمک به شماست کمک بگیرید.
 • چند کتاب کوچک با موضوعات گرامر و لغت های جدید یا یک کتاب بزرگ با سر فصل های مجزا تهیه کنید. این کار تمرکز شما رو هنگام یادگیری روی یک مطلب قرار میدهد.
 • وبسایت های تعاملی خوب (شامل تست و گفتگوی آنلاین) را پیدا کنید تا خودتون را محک بزنید.
 • یک روز در هفته رو به مرور کردن اختصاص بدید. نذارید چیزهایی که یاد گرفتید فراموش بشن.

در آخر به یاد داشته باشید که:

There is no “straight line” to learn English

پس قضیه قرصی که یک شبه شما رو تبدیل به فردی انگلیسی زبان کنه وجود نداره و بهترین راه تمرین و تکرار هست. اگر قصدتون برای یادگیری زبان انگلیسی جدی هست، یکی از این روش ها رو انتخاب کرده و از همین الان شروع کنید!

منبع

لطفا امتیاز دهید
ارسال دیدگاه