0

آموزش ماه های میلادی به انگلیسی + ویدیو تلفظ

آموزش ماه های میلادی به انگلیسی + ویدیو تلفظ

در این مقاله از تاپ زبان یک آموزش جالب رو که هر زبان آموزی باید یاد بگیره برای شما آماده کردیم. آموزش ماه های میلادی به انگلیسی با معادل اونها در سال شمسی و در آخر هم یک ویدیو که اسم ماه ها رو با لهجه آمریکایی براتون تلفظ میکنه رو آماده کردیم.

توضیحاتی در مورد ماه های میلادی به انگلیسی

ساختار تقویم میلادی از نظر تعداد روزهای سال و طول ماه ها تا حد زیادی با تقویم شمسی تشابه دارد. تنها تفاوت در تاریخ شروع ماه ها و سال نو است. سال میلادی جدید بدون توجه به شروع بهار همیشه در ساعت 00:00 شب روز 1 ژانویه (زمان شروع روز اول ماه ژانویه) اتفاق می افتد. این تاریخ تقریبا حدود روز 10 دی در تقویم شمسی خواهد بود.

البته توجه داشته باشید که در تقویم میلادی ماه ژانویه را ابتدای بهار نمی دانند پس سال میلادی جدید در ابتدای بهار شروع نمی شود. و البته در کشورهایی که از تقویم میلادی استفاده می کنند ابتدای بهار همان تاریخی است که ما به عنوان نوروز می شناسیم (حدود 20 مارس).

در نتیجه ماه های بهار در انگلیسی سه ماه مارس، آوریل و مه است و بقیه فصل ها هم به این ترتیب در فصل ها قرار می گیرند.

تفاوت بین ابتدای سال و کریسمس

اشتباهی رایج بین فارسی زبانان وجود دارد که سال نوی میلادی و کریسمس را در یک تاریخ می دانند. این موضوع معمولا به خاطر نزدیک بودن این دو رخداد اتفاق می افتد. روز کریسمس در واقع روز 25 ماه دسامبر است در حالی که سال جدید 5 روز بعد و در روز اول ژانویه شروع می شود.

ویدیوی تلفظ ماه های میلادی به انگلیسی

در این ویدیو می توانید تلفظ ماه های انگلیسی را بترتیب با لهجه آمریکن یاد بگیرید:

آموزش حروف الفبای انگلیسی با تلفظ + فیلم حروف انگلیسی
پیشنهاد مطلب

 

ماه های میلادی به ترتیب

۱. ژانویه یا January

 • این ماه به زبان فارسی از 11 دی تا 11 بهمن را شامل می شود.
 • تعداد روز: 31

ژانویه نخستین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری و گاه ‌شمار ژولینی است و یکی از هفت ماه سال میلادی است که 31 روز دارد. در بیشتر نقاط جهان نخستین روز این ماه با نام «روز سال نو» شناخته شده ‌است. واژه فارسی ژانویه برگرفته از فرانسوی Janvier است. ریشه این واژه از نام ژانوس در روم باستان Ianuarius خدای آغازها و «خدای دروازه‌ها و درب‌ ها» گرفته شده ‌است.

۲. فوریه یا February

 • این ماه از 12 بهمن تا 9 اسفند را شامل می شود.
 • تعداد روز: 28 یا 29

فوریه دومین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری است. کوتاهترین ماه گاهشماری گریگوری و تنها ماهی که 28 یا 29 روز دارد. این ماه در سال کبیسه، 29 روز دارد. نام فوریه از واژه ی لاتین februum به معنی پالایش و تطهیر گرفته شده‌است. چون در گاه ‌شماری رومی در روز 15 فوریه «مراسم تطهیر» یا Februa برگزار می‌شد.

۳. مارس یا March

آموزش ماه های میلادی - فصل بهار

 • این ماه از 10 اسفند تا 11 فرودین را شامل می شود.
 • تعداد روز : 31

مارس سومین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری و گاه‌ شماری ژولینی است. این ماه یکی از هفت ماهی است که 31 روز دارد. گذشته ی نام مارس به دوران امپراتوری روم باستان باز می‌گردد. در آن دوران مارس نخستین ماه سال بود و به آن Martius گفته می‌شد این نام از روی نام خدای رومی، مارس یا آرس خدای جنگ در یونان گرفته شده بود.

۴. آوریل: April

 • این ماه از 12 فروردین تا 10 اردیبهشت را شامل می شود.
 • تعداد روز : 30

آوریل چهارمین ماه در گاهشماری گریگوری و گاه‌ شمار ژولینی است و یکی از چهار ماهی است که 30 روز دارد. هرگاه نام آوریل می‌آید خود به خود اشاره به بهار در نیم ‌کره ی شمالی و پاییز در نیم ‌کره ی جنوبی دارد.

گمان آن می‌رود که نام آوریل از واژه ی لاتین Aprilis گرفته شده باشد اما در مورد آن اطمینانی وجود ندارد. ریشه ‌شناسی سنتی می‌گوید که آوریل از واژه ی aperire به معنی «گشودن» گرفته شده برای اشاره به آغاز فصل بهار که در آن گل‌ ها و درختان باز می‌شود.

۵. مه: May

 • این ماه از 11 اردیبهشت تا 10 خرداد را شامل می شود.
 • تعداد روز : 31

مِه یا مِی پنجمین ماه سال در گاهشماری گریگوری و گاه‌شماری ژولینی است همچنین سومین ماهی است که 31 روز دارد، بعلاوه، این ماه کوتاه‌ ترین اسم را در میان دیگر ماه ‌ها دارد. نام این ماه از روی مایا ایزدبانوی یونان گرفته شده است. مایا در دوران روم باستان به عنوان ایزدبانوی زایش شناخته می‌شد. جشن بونادئا در همین ماه برگزار می‌شد.

11 اصطلاح رانندگی در زبان انگلیسی + ویدیو
پیشنهاد مطلب

۶. ژوئن: June

آموزش ماه های میلادی - فصل تابستان

 • این ماه از 11 خرداد شروع به 9 تیر ختم می شود.
 • تعداد روز : 30

ژوئن یا جون ششمین ماه سال میلادی در گاه‌شمار ژولینی و گاه‌ شمار گریگوری است و یکی از چهار ماه 30 روزه ی سال است. اووید شاعر رومی، در چکامه‌هایش برای نام ژوئن، دو ریشه آورده است: نخستین آن یونو (juno)، خدایگان رومی و همسر ژوپیتر است که هم ردیف هرا خدایگان یونانی در افسانه‌های یونان باستان است.

دوم: گفته است که این نام از واژه ی لاتین iuniores به معنی «جوانترها» گرفته شده که در برابر maiores به معنی «بزرگترها» یا «پیرترها» قرار می‌گیرد. اووید بر این باور بود که ریشه ی ماه مه، ماه پیش از ژوئن، از واژه ی maiores گرفته شده ‌است.

۷. ژوئیه: July

 • این ماه از 10 تیر شروع و به 9 مرداد ختم می شود.
 • تعداد روز : 31

جولای هفتمین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری و گاه ‌شماری ژولینی (میان ژوئن و اوت) است این ماه، چهارمین ماهی است که 31 روز دارد. نام این ماه از سوی سنای روم برای بزرگداشت ژولیوس سزار که در این ماه به دنیا آمده بود، برگزیده شده است. پیش از آنکه چنین نامگذاری صورت گیرد نام این ماه کوئینتیلیس بود.

۸. اوت: August

 • این ماه از 10 مرداد شروع و به 9 شهریور ختم می شود
 • تعداد روز : 31

آگَست هشتمین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری و همچنین یکی از هفت ماه گاهشماری گریگوری با 31 روز است. اوت تلفظ فرانسوی واژه لاتین اوتوس (به معنی فرخنده) است و فارسی این واژه را از راه فرانسوی به وام گرفته است.

۹. سپتامبر: September

آموزش ماه های میلادی - فصل پاییز

 • این ماه از 10 شهریور شروع و به 8 مهر ختم می شود.
 • تعداد روز : 30

ماه نهم سپتامبر است از کلمه septem به معنی هفت آمده است و اشاره به ماه نهم روم باستان دارد. چهار ماه آخر سال با وجود جابجایی دیرینه ای که در ترتیب سال ها صورت گرفت کماکان از اعداد ترتیبی ماه های رومی مشتق شده اند.

۱۰. اکتبر: October

 • این ماه از 9 مهر شروع و به 9 آبان ختم می شود.
 • تعداد روز : 31

اُکتُبر، در فارسی دَری «اکتوبر» دهمین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری و همچنین یکی از هفت ماه گاهشماری گریگوری با 31 روز است.

20 اصطلاح انگلیسی مرتبط با ولنتاین با ترجمه
پیشنهاد مطلب

۱۱ نوامبر: November

 • این ماه از 10 آبان شروع و به 9 آذر ختم می شود.
 • تعداد روز : 30

نوامبر یازدهمین ماه سال میلادی در گاه‌ شمار ژولینی و گاهشماری گریگوری و یکی از چهار ماه 30 روزه ی سال است. همچنین نوامبر ماه نهم در گاه ‌شمار رومی نیز بود. نوامبر از واژه ی لاتین novem به معنی 9 گرفته شده ‌است تا هنگامی که ژانویه و فوریه به گاه‌ شمار رومی اضافه شد.

۱۲. دسامبر: December

آموزش ماه های میلادی - فصل زمستان

 • این ماه از 10 آذر شروع و به 10 دی ختم می شود
 • تعداد روز : 31

دِسامبر دوازدهمین و آخرین ماه سال میلادی در گاهشماری گریگوری و همچنین یکی از هفت ماه گاه شماری گریگوری با 31 روز می باشد.

فصل های میلادی

در ادامه اسم و نحوه نوشتن فصل های میلادی را می توانید یاد بگیرید:

فصل زمستان: Winter

فصل زمستان شامل ماه های January ،December و February می باشد. ماه میلادی از دومین ماه زمستان (January) شروع می شود.

فصل بهار: Spring

فصل بهار شامل ماه های April ،March و May می باشد.

فصل تابستان: Summer

فصل تابستان شامل ماه های July ،June و August می باشد.

فصل پاییز: Autumn

فصل پاییز شامل ماه های October ،September و November می باشد.

مخفف ماه های میلادی به انگلیسی

شاید خیلی اوقات بجای اسم کامل ماه مخفف اونها را ببینید. البته برخی از اونها مخفف ندارند و همون اسم کامل ماه رو باید استفاده کنید.

January

مخفف ماه January بصورت “Jan” می باشد.

February

مخفف ماه February بصورت “Feb” می باشد.

March

ماه March بصورت “Mar” می باشد.

April

April بصورت “Apr” می باشد.

May

ماه May مخفف ندارد و به همان صورت نوشته می شود.

June

ماه June مخفف ندارد و به همان صورت نوشته می شود.

July

ماه July مخفف ندارد و به همان صورت نوشته می شود.

August

ماه August بصورت “Aug” می باشد.

September

ماه September بصورت “Sep” می باشد.

October

ماه October بصورت “Oct” می باشد.

November

ماه November بصورت “Nov” می باشد.

December

ماه December بصورت “Dec” می باشد.

نکته پایانی

در این نوشته سعی کردیم اسم ماه های میلادی به انگلیسی را به شما آموزش دهیم. همچنین در مقاله دیگری درمورد یادگیری روزهای هفته به انگلیسی صحبت کردیم که پیشنهاد می کنیم حتما آن را نیز مطالعه کنید.

منابع: b-amooz ، ieltser ، فست زبان ویدیو

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه