0

هزینه آزمون تافل در سال ۲۰۲۰

هزینه آزمون تافل در سال ۲۰۲۰

هزینه آزمون تافل برای سال 2020 مشخص شده است . برای کسانی که می خواهند در این آزمون شرکت نمایند، به اطلاع می رساند که این هزینه مطابق با قوانین سازمان برگزارکننده تافل، همانند دوره های قبل تعیین می گردد. لازم به ذکر است که ثبت نام در آزمون تافل 2020، تماما به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطبان می بایست برای زمان آزمون، انتخاب محل آزمون و پرداخت خود به صورت آنلاین عمل نمایند.

هزینه ثبت نام در آزمون تافل، در مقایسه با آزمون سال گذشته دارای تغییراتی است. برای متقاضیان ایرانی، هزینه آزمون Toefl را می توان به دو روش انجام داد.

همان گونه که پیش تر اشاره شده است مسئول برگزاری آزمون Toefl در ایران سازمان سنجش می باشد و به جهت آن که این هزینه ها می بایست بر حسب دلار آمریکا واریز گردد، متقاضیان می توانند برای ثبت نام و هزینه آزمون تافل 2020 به سامانه سازمان سنجش مراجعه کرده و یا از روش سامانه‌ای که جهت ثبت نام در آزمون تافل ایجاد شده است ثبت نام خود را در آدرس www.ets.org انجام دهند.

نحوه پرداخت هزینه آزمون تافل

برای بسیاری از متقاضیان شرکت در آزمون تافل، شرایط پرداخت هزینه آزمون از طریق حساب های ارزی و یا سازمان سنجش روشن نیست.

همچنین پرداخت هزینه از طریق پرداخت آنلاین پی پال و یا کارت های اعتباری ارزی مسترکارت و ویزاکارت امکان پذیر است که در صورتی که دسترسی به این نوع از حساب ها ندارید می توانید در سایت های واسط پرداخت هزینه آزمون Toefl را انجام دهید.

مجموعه Dave و Ava - آموزش موزیکال انگلیسی به کودکان
پیشنهاد مطلب

لازم به ذکر است که این ثبت نام به صورت آنلاین انجام شده و اعلام نتیجه ی آزمون تافل 2020 نیز از روشهای ایمیل ، آنلاین و یا تلفنی امکان پذیراست. داوطلبانی که قصد دارند ثبت نام خود را به صورت ایمیل انجا دهند، لازم است تا فرم تکمیلی خود و مدارک مربوط به پرداخت هزینه ی ثبت نام در آزمون تافل 2020 را چهل روز پیش از روز آزمون خود بفرستند. مطابق با سیاست گذاری های ETS هزینه آزمون تافل 2020 در ایران در مقایسه با کشورها دیگر تفاوت دارد.

مطابق با قوانین ETS، برای متقاضیان تنها راه پرداخت هزینه ی آزمون، روش اینترنتی است و چک پول، پول نقد و دیگر روش ها مورد پذیرش نمی باشد. نکته ای که مطرح است این است که پس از پرداخت، ثبت نام متقاضی تکمیل خواهد شد و تاییدیه دریافت خواهد کرد. به همین منظور در پرداخت هزینه آزمون Toefl نهایت دقت را داشته و کامل انجام دهید. در صورتی که واریزی کامل نباشد، فرم ثبت نام متقاضی بازگردانده می شود.

برای شرکت کنندگانی که خود دارای کارت های اعتباری مانند مسترکارت و یا ویزاکارت هستند این امکان وجود دارد که مستقیما هزینه آزمون تافل 2020 خود را پرداخت کنند. اما در صورتی که فاقد چنین حساب و کارتی هستید می توانید از طریق سایت های واسط ایرانی پرداخت ارزی خود را برای ثبت نام آزمون تافل انجام دهید.

هزینه آزمون تافل 2020

برای بسیاری از کسانی که متقاضی شرکت در آزمون Toefl هستند، همواره سوال بوده است که هزینه آزمون تافل چقدر شده است؟ پیش از این نیز بدان اشاره کردیم که هزینه آزمون مطابق با کشور و شهری که در آن آزمون برگزار می شود، این هزینه متفاوت است و تنها زمانی می توان از مبلغ دقیق آن مطلع شد که ثبت نام انجام شده باشد و مرکز آزمون نیز مشخص شود.

هزینه تافل اینترنتی در سال ۱۳۹۹ در ایران ۲۲۵ دلار می باشد.
البته باید حتما حواستان به هزینه های دیگر هم باشد، هزینه هایی مثل: هزینه کنسل کردن آزمون تافل، هزینه تغییر تاریخ آزمون تافل، هزینه Late Registration و… که در دامه به آنها نیز اشاره می کنیم.

یکی از نکاتی که خوب است از آن مطلع شوید این است که برای پرداخت هزینه های آزمون های بین المللی مانند تافل، آیلتس و GRE از سوی دولت ، پرداخت ارز دولتی صورت نمی گیرد و داوطلبان می بایست از ارز آزاد استفاده نمایند. به همین جهت، هزینه آزمون تافل 2020 نیز با تغییرات و نوسانات ارزی دستخوش تغییر خواهد شود و تغییرات آن می تواند در زیاد و یا کم شدن این مبلغ تا روز آزمون موثر باشد.

مجموعه TED-Ed - کدام نوع شیر برای شما بهتر است
پیشنهاد مطلب

قوانین هزینه آزمون تافل 2020

در این جا به بررسی قواعد و قوانینی که برای ثبت نام و شرکت در آزمون Toefl وجود دارد می پردازیم :

1- در صورتی که متقاضی برای آزمون خود، روز مشخصی را ثبت کرده باشد اما در آن روز ظرفیت ها تکمیل شده باشد و سامانه اجازه تطبیق ثبت نام را ندهد، سیستم به صورت خودکار ، زمان آزمون را برای زمان دیگری برای متقاضی ثبت خواهد کرد.

تنها در صورتی این روند انجام نمی شود که متقاضی عدم موافقت خود را هنگام ثبت نام ، با این وضعیت اعلام کرده باشد. در این شرایط هزینه آزمون تافل متقاضی به حساب او بازگردانده می شود.

2- متقاضیان می بایست حداقل یک هفته قبل از آزمون ثبت نام خود را کامل کرده باشند، در صورتی که متقاضی جهت ثبت نام آزمون تافل 2020 خود دیر اقدام کرده باشد، این امکان وجود دارد که مبلغی را به عنوان جریمه، پرداخت نماید تا بتواند در آزمون در تاریخ مشخص شده شرکت نماید. برای ثبت نام های آنلاین، حداکثر زمان و موعدی که به داوطلبان داده می شود سه الی چهار روز پیش از آزمون تافل است.

3- به تمامی داوطلبان پیشنهاد می شود که در زمان ثبت نام و قبل از پرداخت ثبت نام ، به خوبی قوانین سامانه را مطالعه نمایند. به دلیل آنکه در برخی از اوقات برای پرداخت هزینه آزمون تافل محدودیت هایی برای بعضی از موسسات برگزارکننده آزمون تافل وجود دارد. همچنین مطالعه ی این قوانین می تواند متقاضیان را در دستیابی به پاسخ بسیاری از سوالات احتمالی آنان یاری کند.

10 اپلیکیشن فوق العاده برای یادگیری زبان آلمانی + لینک دانلود
پیشنهاد مطلب

سوالات متداول

1- آزمون تافل چه زمانی برگزار می شود؟

آزمون تافل در هر ماه چند مرتبه توسط موسسات مجاز برگزار می شود که تاریخ برگزاری آزمون در هر یک از موسسات تا سه ماه آینده در متن مقاله اطلاع رسانی شده است.

2- کدام موسسات مجوز برگزاری آزمون تافل در ایران را دارند؟

موسسات مورد تایید سازمان سنجش می توانند آزمون تافل را برگزار کنند که نام این موسسات به همراه تاریخ برگزاری آزمون در متن مقاله ارائه شده است.

3- آیا می توان پس از ثبت نام آزمون TOEFL ، تاریخ شرکت در آزمون را تغییر داد؟

بله. تغییر تاریخ شرکت در آزمون تافل تا چند روز مانده به زمان برگزاری آزمون و با پرداخت هزینه ممکن است که اطلاعات کاملتر در متن مقاله ذکر شده است.

منبع

لطفا امتیاز دهید
ارسال دیدگاه
تخفیف 10 درصدی
تخفیف 15 درصدی متاپک
دوره رایگان
تخفیف 20 درصدی
تخفیف 10000 تومانی (خرید بالای 40 هزار)
تخفیف 40 درصدی (خرید بالای 200 هزار)
تخفیف 60 درصدی
تخفیف ویژه 30 هزاری (خرید بالای 100 هزار)
اینجا بدشانس نداریم!!

ایمیلت رو وارد کن و یکی از جایزه ها رو ببر

با هر ایمیل فقط یکبار میتونی شانست رو امتحان کنی!